کد خبر : 87
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۷

بازهم زمزمه تغییر رئیس دانشگاه تهران

بازهم زمزمه تغییر رئیس دانشگاه تهران

دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور همیشه در تمامی عرصه های مربوط به آموزش عالی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و اکنون نیز که بحث تغییر و تحولات به میان آمده به یکی از گزینه های حاشیه ساز برای تغییر و تحولات مدیریتی تبدیل شده و هراز گاهی گزینه هایی نیز برای

دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور همیشه در تمامی عرصه های مربوط به آموزش عالی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و اکنون نیز که بحث تغییر و تحولات به میان آمده به یکی از گزینه های حاشیه ساز برای تغییر و تحولات مدیریتی تبدیل شده و هراز گاهی گزینه هایی نیز برای جانشینی فرهاد رهبر مطرح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از روی کار آمدن دولت جدید و استقرار جعفر توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم هیاتی به منظور بررسی وضعیت دانشگاهها و عملکرد روسای دانشگاهها در وزارت علوم تشکیل شد که به گفته عبدالحسین فریدون مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم اکنون هم این هیات در حال رصد وضعیت دانشگاه‌ها است.

بعد از تشکیل این هیات، روند تغییر ریاست دانشگاه‌های علامه طباطبایی، صنعتی اصفهان و یاسوج کلید خورد و این روسا جای خود را به سرپرست های جدید دادند.

این روند ادامه داشت تا اینکه دکتر فرجی دانا به عنوان وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شد و پس از رای اعتماد نمایندگان خانه ملت، سکان وزارت علوم را دردست گرفت.

دکتر فرجی دانا نیز درراستای تغییرات صورت گرفته در اولین اقدام، رئیس دانشگاه های صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی را تغییر داد.

با توجه به اهمیت دانشگاه تهران کوچکترین شایعات درباره آن واکنشهای بسیاری را در رسانه ها به دنبال دارد و طی چند سال گذشته این بار نیز برای چندمین بار بحث تغییر مدیریتی در این دانشگاه بر سر زبانها افتاده است و زمزمه هایی از تغییر دکتر فرهاد رهبر – ریاست دانشگاه تهران در هیات مربوطه به تغییرات روسای دانشگاههای وزارت علوم به گوش می رسد.

همواره تغییر ریاست این دانشگاه با چالش هایی روبرو بوده است به طوریکه سال گذشته محمود احمدی نژاد روز دوشنبه 28 اسفند 91 نامه ای به وزیر علوم برای تعویض رؤسای دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس نوشت و در این نامه به نکات مثبت و منفی مدیریت فرهاد رهبر اشاره کرد و خواستار برکناری فوری ریاست این دانشگاه و تربیت مدرس شد که این اقدام با بازخوردهای مثبت و منفی رو برو شد و در نهایت ریاست دانشگاه تهران برکنار نشد.

حال دوباره زمزمه های تغییر ریاست دانشگاه تهران شنیده می شود و براساس این شنیده ها، دکتر مسعود نیلی – رئیس سابق دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه شریف، دکترعباس کریمی – رئیس سابق دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و استاد دانشگاه تهران، دکتر شریعتی از اساتید دانشگاه تهران و دکتر محمدرضا عارف برخی گزینه های احتمالی جایگزین فرهاد رهبر به شمار می آیند.

دکتر مسعود نیلی اما در این رابطه به مهر گفت: پیشنهادی برای ریاست دانشگاه تهران نداشتم.

وی درخصوص اینکه آیا اگر پیشنهاد ریاست دانشگاه تهران مطرح شود می پذیرید، گفت: خیر من اقتصاددان هستم و ارتباطی با حوزه ریاست دانشگاه تهران پیدا نمی کنم.

دکتر عباس کریمی گزینه دیگری که نام وی برای ریاست دانشگاه تهران شنیده می شود نیز به مهر گفت: بحث تغییر یا عدم تغییر رئیس دانشگاه تهران در وزارت علوم درحال بررسی است اما هنوز قطعی نشده است.

وی درخصوص اینکه آیا برای ریاست دانشگاه تهران به وی پیشنهادی شده است، گفت: افراد مختلفی برای ریاست دانشگاه تهران مطرح هستند.

برخی شنیده ها نیز حاکی از آن است که ابتدا ریاست دانشگاه تهران به دکتر محمدرضا عارف پیشنهاد شده ولی وی نپذیرفته است.

خبرگزاری مهر، در این رابطه از مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم نیز پیگیری کرد. وی درباره تغییر ریاست دانشگاه تهران به مهر گفت: “چنین موضوعی در حال حاضر در وزارت علوم مطرح نیست.”

و اما شخص فرهاد رهبر چندی پیش در واکنش به این شایعات به مهر گفت: “جایی ندارم بروم همین جا می مانم.”

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php