کد خبر : 60476
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰

در نشست رئیس حوزه هنری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مطرح شد؛

ضرورت تعامل و هم گرایی حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری

ضرورت تعامل و هم گرایی حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ترویج فرهنگ دینی و انقلابی را هدف نهادهای فرهنگی از جمله حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: همه وظیفه داریم جهت اجرای مطلوب در مسیر ترویج فرهنگ دینی و انقلابی حرکت کنیم. به گزارش خبرگزاری سلام دنا، رئیس حوزه هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ترویج فرهنگ دینی و انقلابی را هدف نهادهای فرهنگی از جمله حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: همه وظیفه داریم جهت اجرای مطلوب در مسیر ترویج فرهنگ دینی و انقلابی حرکت کنیم.

به گزارش خبرگزاری سلام دنا، رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز (۱۱ اسفند ماه) به همراه تعدادی از همکاران با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و در زمینه برنامه‌های فرهنگی و هنری دیدار و گفت و گو کرد.
«امین درخشان» در این نشست با اشار به نگاه رئیس حوزه هنری به فرهنگ و هنر استان، حضور و نگاه حوزه هنری را مایه دلگرمی دانست و گفت: ما در حوزه فرهنگ در ساختار و سیاست گذاری مشکلی نداریم، ولی در اجرا اگر مشکلاتی وجود داشت باید با همکاری و هم افزایی این مشکلات را به حداقل برسانیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: حوزه هنری، فرهنگ ارشاد اسلامی و سایر تشکل ها شاید وظایف متعدد و مختلفی داشته باشند، ولی همه در یک مسیر و راستا بوده و یک رسالت دارند.
وی ترویج فرهنگ دینی و انقلابی را هدف نهادهای فرهنگی از جمله حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و افزود: همه وظیفه داریم جهت اجرای مطلوب در مسیر ترویج فرهنگ دینی و انقلابی حرکت کنیم.
درخشان خاطرنشان کرد: حوزه هنری یکی از دستگاه‌هایی است که نیروهای خلاق و توانمندی دارد و این موضوع فرصت خوبی را برای همکاری با فرهنگ ارشاد فراهم می کند.


این مسئول فرهنگی و رسانه ای ضمن تاکید بر اینکه نیروی انسانی خلاق و توانمند باعث شکوفایی هر دستگاه می شود و حوزه هنری از چنین ظرفیتی برخوردار است، گفت: یکی از رسالت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم هم گرایی و حفظ وحدت رویه دستگاه‌های فرهنگی در اجرای برنامه هاست.
وی فرهنگ ارشاد اسلامی و حوزه هنری را دو بازوی توانمند در کنار یکدیگر دانست و تاکید کرد: با توجه به وجود هنرمندان تاثیرگذار، می توانیم با هم گرایی اثرگذاری ویژه‌ای در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با یکدیگر داشته باشیم.
درخشان از اعلام آمادگی این اداره کل برای اجرای مشترک برنامه ها و جشنواره ها با حوزه هنری سخن به میان آورد و موفقیت هنرمندان را در عرصه های مختلف متوجه هر دو دستگاه فرهنگ و ارشاد و حوزه هنری دانست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این رویه نه به عنوان تکلیف، بلکه به عنوان باور و وظیفه ما بوده که در حوزه هنر انقلاب اسلامی و ارزش ها با یکدیگر همدل و همراه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: حوزه هنری و فرهنگ ارشاد اسلامی در حوزه وظایف خود باید برای سایر دستگاه ها الگو باشند و با طراحی و برنامه های خوب و تاثیرگذار، باید خروجی مطلوبی در برنامه ها به جامعه ارائه دهیم.
درخشان اظهار امیدواری کرد این نشست آغازی برای همکاری در سایر زمینه ها با توجه به ظرفیت هنرمندان حوزه هنری باشد و یادآور شد: با توجه به این که هنرمندان حوزه هنری دغدغه فرهنگ و هنر جامعه را دارند، امیدواریم در عمل بتوانیم همکاری و هم گرایی لازم را در زمینه اجرای مطلوب برنامه ها داشته باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش می‌شود در تقویم برنامه‌های اجرایی سال آینده بتوانیم برنامه هایی را به صورت مشارکتی با همکاری حوزه هنری در دستور کار قرار دهیم.

باید با تولیدات مشترک جهت رونق فرهنگ و هنر کهگیلویه و بویراحمد، گامی موثر و ارزشمند برداریم

رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار هدف از حضور خود در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد را در راستای تعامل دستگاه فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تولیدات و فعالیت‌های مشترک جهت رونق فرهنگ و هنر استان، گامی موثر و ارزشمند برداریم.

«شریف اسلامی» ضمن آرزوی توفیق برای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی جوان و از مجموعه فرهنگی ارشاد هستند که این یک فرصت بوده و مایه خوشحالی برای اصحاب فرهنگ و هنر استان محسوب می‌شود.
رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پیشینه و توانمندی‌هایی که مدیرکل جدید از آن برخوردار است، امیدواریم خلأهای موجود در زمینه مسائل فرهنگی استان حل شود.
وی به همکاری های قبلی حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم در دوره جدید نیز حوزه هنری با همکاری مجموعه فرهنگ ارشاد اسلامی بتوانند در راستای خدمت به فرهنگ و هنر جامعه به نقش موثر خود عمل کند.
اسلامی هدف از حضور خود در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد را در راستای تعامل دستگاه فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تولیدات و فعالیت‌های مشترک جهت رونق فرهنگ و هنر استان، گامی موثر و ارزشمند برداریم.
«اسحاق آقایی» نیز در این دیدار، گفت: با توجه به سوابق ارزشمند مدیرکل جوان فرهنگ و ارشاد امیدواریم بتوانیم در جهت خدمت به فرهنگ استان گامی مهم برداریم.
مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: رسالت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری تکریم هنرمندان بوده و از هم جدا نیستیم.
«اکبر آیین» نیز در این دیدار ضمن تبریک به مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: در بسیاری از استان ها فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری در کنار یکدیگر بودند و پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی این دستگاه ها دارند.
مسئول واحد نمایش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد خواستار تعامل بیشتر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حوزه هنری شد و افزود: امیدواریم این دو دستگاه در کنار یکدیگر با تعامل بتوانند آثار فاخری در شان جامعه اسلامی تولید کنند.
وی اخلاق و رفتار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای هنرمندان الگو دانست و گفت: باید بتوانیم در راستای تعالی فرهنگ و هنر گام های موثری در جامعه برداریم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php