کد خبر : 59522
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 مارس 2021 - 21:04

ساختمان ها در مقابل آتش سوزی بسیار آسیب پذیرند

ساختمان ها در مقابل آتش سوزی بسیار آسیب پذیرند

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج با اشاره به این که مقررات ملی ساختمان فراگیرترین ضوابط و مرجع اصلی در عرصه ساختمان است، گفت: مقررات ملی ساختمان ۲۲مبحث دارد و مبحث سوم این مقررات مربوط به حفاظت ساختمان در برابر حریق است. یوسفی افزود:اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی در ساختمان ها، استفاده از

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج با اشاره به این که مقررات ملی ساختمان فراگیرترین ضوابط و مرجع اصلی در عرصه ساختمان است، گفت: مقررات ملی ساختمان ۲۲مبحث دارد و مبحث سوم این مقررات مربوط به حفاظت ساختمان در برابر حریق است.


یوسفی افزود:اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی در ساختمان ها، استفاده از مصالح سوختی و توسعه شبکه انرژی وسایر موارد سبب افزایش احتمال آتش سوزی در ساختمان ها شده لذا ضرورت دارد که ساختمان ها را برابر عوامل آتش سوزی محافظت کرد و تدابیر الزم برای اطفای حریق اندیشیده شود.
وی حفاظت از جان و مال مردم را در برابر حریق، رسالت کاری خود و همکاران جان برکفش عنوان کرد و ابراز داشت: براساس مقررات مبحث سه به منظور حفظ جان و مال انسان ها و ایمن کردن ساختمان ها در برابر آتش سوزی، بایستی شبکه های عالیمی محافظ شامل تشخیص،هشدار و اعالم و امکانات مهار و کنترل و اطفای حریق در ساختمان اجرا شود.
وی همچنین گفت: در طراحی ساختمان بایستی ضوابط مربوط به راه های خروج از بنا و فرارایمن از حریق پیش بینی شود و بایستی هنگام صدور پروانه ساخت در این خصوص از این سازمان نظرخواهی و استعالم به عمل آید.
وی اذعان داشت:مسیرهای خروج از ساختمان و فرار از حریق الزم است به تعداد کافی و با ظرفیت الزم در نظر گرفته شود و در محل مناسب از ساختمان قرار گیرد تا افراد ساکن ساختمان در صورت بروز حریق قادر باشند بدون تشویش خود را به محل امن برسانند.
وی اعلام داشت: کلیه تمهیدات لازم جهت دسترسی آسان نیروهای آتش نشانی به فضاهای داخلی ساختمان باید در نظر گرفته شود و به تناسب کاربری و ابعاد ساختمان برای اطفاکنندگان حریق امکانات خاموش کردن آتش پیش بینی شود.
وی اجرای ساختارهای مقاوم در مقابل حریق را مورد تاکید قرار داد و اعلام داشت:دیوارهای مشترک بین ساختمان ها بایستی به نحوی طراحی و اجرا شود که از گسترش حریق در داخل بناها جلوگیری شود.
وی گفت: مقررات مربوط به مبحث ۳باید در کلیه اماکن مسکونی، تجاری، آموزشی فرهنگی، درمانی، تجاری، انباری و… رعایت شود.
وی تصریح کرد: عدم اجرای مبحث ۳مقررات ملی ساختمان در اکثر بناهای یاسوج بار مسولیت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی را سنگین تر کرده است.
وی بیان داشت: استفاده از عایق های قابل اشتعال در بناها این اماکن را مستعد آتش سوزی کرده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php