کد خبر : 59504
تاریخ انتشار : شنبه 6 مارس 2021 - 21:33

دکتر تقوی نژاد در لیست معتمدان و هیأت اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری

دکتر تقوی نژاد در لیست معتمدان و هیأت اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری

هیأت اجرایی مرکزی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشکیل شد. ۷ عضو اصلی و ۴ عضو علی البدل هیأت اجرائی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بر اساس ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و تبصره های آن انتخاب شدند. به گزارش سلام دنا؛ در اجرای ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری، با دعوت دکتر رحمانی

هیأت اجرایی مرکزی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشکیل شد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن %D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF.jpg است

۷ عضو اصلی و ۴ عضو علی البدل هیأت اجرائی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بر اساس ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و تبصره های آن انتخاب شدند.

به گزارش سلام دنا؛ در اجرای ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری، با دعوت دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، جلسه معتمدان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست ‌جمهوری به منظور انتخاب ۷ معتمد عضو هیأت اجرایی مرکزی این انتخابات، با حضور شخصیتهای مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، برگزار شد.

در این جلسه که روز شنبه ۱۶ اسفندماه برگزار شد،‌ پس از رأی گیری از معتمدین مدعو که پیش از این به تأیید هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان رسیده اند، هفت معتمد به عنوان اعضای اصلی و ۴ معتمد به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

برابر نتایج رأی گیری، اعضای اصلی به ترتیب بالاترین رأی به این شرح انتخاب شدند:

سید حسین هاشمی

جمال عرف

عادل آذر

محمد رضا آیت الهی

سعید اوحدی

سید کامل تقوی نژاد

حسن غفوری فرد

همچنین برابر نتایج رأی گیری، اعضای علی البدل به ترتیب بالاترین رأی به این شرح تعیین شدند:

یحیی آل اسحاق

حسین طاهری

علیرضا رشیدیان

اصغر افتخاری

گفتنی است مطابق قانون انتخابات ریاست جمهوری،‌ وزیر کشور رئیس هیأت اجرائی مرکزی این انتخابات است. ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری تصریح می کند: وزارت کشور مجری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و زیر نظر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات با ترکیب اعضای ذیل اقدام می‌نماید:

۱ـ وزیر کشور (به عنوان رئیس هیأت)

۲ـ یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتخاب مجلس (بدون حق رأی)

۳ـ دادستان کل کشور

۴ـ وزیر اطلاعات

۵ ـ تعداد هفت نفر از شخصیت‌های دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان معتمدان مردمی به ترتیب مقرر در تبصره‌های (۱) و (۲) این ماده

همچنین تبصره ۱ این ماده مقرر می دارد: وزیر کشور حداقل پنج ماه قبل از پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری، سی نفر از شخصیت‌ های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور را که دارای صلاحیت‌های مندرج در تبصره (۳) ماده (۳۹) این قانون باشند به عنوان معتمد به هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی می‌نماید و با رعایت تبصره (۲) این ماده پس از تأیید هیأت مرکزی نظارت حداکثر ظرف یک هفته جلسه‌ای با حضور حداقل دو سوم معتمدان مذکور تشکیل می‌ دهد که ضمن آن هفت نفر معتمدان موضوع بند (۵) با رأی مخفی و اکثریت نسبی به عنوان عضو اصلی و چهار نفر عضو علی‌البدل به ترتیب آراء انتخاب می شوند.

در پی انتخاب اعضای هیات اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، نخستین جلسه این هیات بریاست وزیر کشور و با حضور همه اعضاء تشکیل شد و به اتفاق آرا، جمال عرف به عنوان نائب رییس هیات اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین سید اسماعیل موسوی به عنوان دبیر این هیات تعیین شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php