کد خبر : 58283
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳

مدیرعامل شرکت شهرک های استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تجلیل از خبرنگاران بیان داشت؛

اختصاص زمین و احداث ۷ ناحیه صنعتی در ۷ شهرستان استان/ هیچ واحد تولیدی به دلیل نداشتن زیرساخت تا کنون تعطیل نشده است

اختصاص زمین و احداث ۷ ناحیه صنعتی در ۷  شهرستان استان/ هیچ واحد تولیدی به  دلیل نداشتن زیرساخت تا کنون تعطیل نشده است

مدیر عامل شرکت شهرک های استان اظهار داشت: یکی از برنامه های شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه توازن منطقه ای و استفاده از ظرفیت های بومی و منطقه ای برنامه ریزی وپیگیری بمنظور اختصاص زمین و احداث ۷ ناحیه صنعتی در ۷ شهرستان استان بوده تا از این منظر هم بتوان با جذب

مدیر عامل شرکت شهرک های استان اظهار داشت: یکی از برنامه های شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه توازن منطقه ای و استفاده از ظرفیت های بومی و منطقه ای برنامه ریزی وپیگیری بمنظور اختصاص زمین و احداث ۷ ناحیه صنعتی در ۷ شهرستان استان بوده تا از این منظر هم بتوان با جذب سرمایه های منطقه ای و بومی در هر اقلیم زمینه رشد و توسعه آن مناطق را ایجاد و اینده روشن ان چشم دوخت.

به گزارش سلام دنا؛ راه اندازی کسب و کار‌های کوچک نقش مهم و بسزایی در رشد و گسترش کارآفرینی و اشتغال زایی دارند. تا جایی که اگر همین واحد‌ها و صنایع کوچک زود بازده  اگر حمایت شوند می‌توانند اقتصاد یک منطقه را به درصد قابل توجهی تغییر دهند، راه اندازی مشاغل و صنایع کوچک و اشتغالزایی در استان کهگیلویه و بویراحمد طی سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است، که در این بین شرکت شهرک های صنعتی استان نقش به سزایی داشته است.

همانطور که مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه وبویراحمد این نقش را رسالت اصلی شرکت شهرکهای صنعتی در  فراهم نمودن زمین و زیرساختهای مناسب سرمایه گذاری بمنظور استقرار و احداث واحدهای تولیدی بر شمرد و گفت :در کل استان ۵۳۰ واحد تولیدی داریم که ۳۳۱ واحد تولیدی که عمدتا کوچک و متوسط هستند ، در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر هستند. از این تعداد ۱۴ شهرک در ناحیه صنعتی عملیاتی و ۱۳ واحد واگذار شده یا در حال واگذاری است .

سید هاشم موسوی در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان به مناسبت روز خبرنگار و در آخرین روز هفته حمایت از صنایع کوچک اظهار داشت : همه ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی که عملیات واگذاری در آن انجام شده زیرساختهای مناسب سرمایه گذاری اعم آب برق گاز خیابان کشی و جدول کشی و … را دارا بوده به گونه ای هیچ واحد تولیدی به دلیل نداشتن زیرساخت تا کنون تعطیل نشده است.

وی افزود: در سطح شهرک ها نواحی صنعتی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲.۵ هکتار در قالب ۳۲ قرارداد به متقاضیان احداث واحدهای صنعتی و مجریان طرحهای صنعتی واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان بیان داشت:  با توجه توپوگرافی کوهستانی استان و وضعیت اراضی در اختیار شهرک ها نواحی صنعتی نیاز مبرم تملک اراضی جدید و الحاق به شهر ک و نواحی صنعتی و همچنین، پیش بینی بلندمدت برای تعریف عرصه های صنعتی منظور جذب و حمایت از امر سرمایه گذاری در استان بعنوان راهکار رشد ، اقتصادی و ایجاد اشتغال دربستر توسعه صنعتی را داریم که تحقق این مهم مستلزم همفزایی همکاری و همراهی تمامی متولیان امر علی الخصوص دستگاههای مرتبط همچون منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و دستگاه های خدمات رسان می باشد.

موسوی تصریح کرد :  از دیگر برنامه های شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه توازن منطقه ای و استفاده از ظرفیت های بومی و منطقه ای برنامه ریزی وپیگیری بمنظور اختصاص زمین و احداث ۷ ناحیه صنعتی در ۷ شهرستان استان بوده تا از این منظر هم بتوان با جذب سرمایه های منطقه ای و بومی در هر اقلیم زمینه رشد و توسعه آن مناطق را ایجاد و اینده روشن ان چشم دوخت.

موسوی با اشاره به این مهم که  در سال جهش تولید مجموعه شرکت شهرکهای استان حسب منویات مقام معظم رهبری نسبت به انجام پایش و عارضه یابی و پالایش مشکلات و موانع واحدهای تعطیل و راکد و واحدهای زیر ظرفیت با هدف شناسایی موانع و معضلات و ارائه راهکار و نسخه متناسب با هرعارضه در واحدهای تولیدی با استفاده از توان مشاورین و همکاری دستگاهای متولی و دستگاههای پیگیر حمایت کننده اقدام نموده است افزود: تاکنون قریب ۴۰ واحد راکد که امکان برگشت به چرخه تولید و راه اندازی مجدد را دارند شناسایی شده که ۲۵ واحد در هدفگذاری راه اندازی مجدد بعنوان تعهد در شاخص عملکردی تعریف گردیده و بحمدالله تاکنون ۵ واحد اشتغال ۴۴ نفر در ۵ ماهه سال جاری به چرخه تولید بازگشتند.

موسوی تصریح کرد:  در زمینه حمایتهای نرم افزاری حوزه صنایع کوچک برنامه های حمایتی شامل دوره های آموزشی تورهای صنعتی شرکت و یا بازدید از نمایشگاه های داخلی و خارجی ، انجام مطالعات و پروژه های حوزه بازار و توسعه بازار واحدهای تولیدی ،استارتاپهای مرتبط با حوزه تولید، کلینیک های تخصصی حوزه صنعت، و سایر حمایتهای در حال اجرا و اقدام می باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی در پایان : با توجه به آماده بودن زیرساخت ها و زمینه سرمایه گذاری در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان تاکید کرد:  ضمن دعوت از فعالین اقتصادی و صنعتگران بمنظور استقرار و استفاده از این ظرفیتها، آمادگی داریم در سریعترین زمان نسبت به اختصاص زمین و زیرساخت مناسب با رعایت کامل ضوابط و شرایط همکاری و همراهی لازم رابه انجام رساند.

گفتنی است : هفته حمایت از صنایع کوچک هفته منتهی ۲۱ مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک بوده که از ۱۵ مرداد تا ۲۱ مرداد عناوین زیر نامگذاری شده است .

برنامه های شرکت شهرک های صنعتی استتان در این هفته به شرح زیر است :

چهارشنبه ۱۵ مرداد صنایع کوچک ، کارافرینی و اشتغال

۱۶ مرداد: نوآوری و فناوری

۱۷ مرداد: صنایع کوچک- توسعه بازار و صادرات

۱۸ مردا : صنایع کوچک -زیر ساخت و شهرک های صنعتی سبز

۱۹ مرداد: صنایع کوچک تامین مالی و بازار سرمایه

۲۰مرداد: صنایع کوچک- سلامت و مقابله با کرونا

۲۱ مرداد: صنایع کوچک – ساخت ایران و جهش تولید

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php