کد خبر : 57541
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 جولای 2020 - 13:57

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ویدئوکنفرانس با معاون پارلمانی رئیس‌جمهور عنوان کرد؛

همجواری با استان های قرمز از عوامل مهم تشدید کرونا در استان /بر سر جان مردم با کسی تعارف نداریم/ ممنوعیت برگزاری عروسی و مراسم ترحیم تجمعی در منازل و خانه باغ های شخصی

همجواری با استان های قرمز از عوامل مهم تشدید کرونا در استان /بر سر جان مردم با کسی تعارف نداریم/ ممنوعیت برگزاری عروسی و مراسم ترحیم تجمعی در منازل و خانه باغ های شخصی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همجواری با استان‌ های قرمز کرونا در کنار بازگشایی صنوف و…از عوامل بالا رفتن شمار بیماران کرونایی در استان به شمار می‌ رود. حسین کلانتری در نشست ویدئوکنفرانس ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و مقام معین استان کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همجواری با استان‌ های قرمز کرونا در کنار بازگشایی صنوف و…از عوامل بالا رفتن شمار بیماران کرونایی در استان به شمار می‌ رود.


حسین کلانتری در نشست ویدئوکنفرانس ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و مقام معین استان کهگیلویه و بویراحمد ، اظهار داشت: در ۶۱ جلسه گذشته این ستاد، ۷۰۵ تصمیم برای کاهش آسیب ‌ها و مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان گرفته شد که ۶۹۶ مورد اجرایی و ۹ مصوبه در دست اقدام است.

وی افزود: تا ۱۰ خرداد، شرایط مطلوبی به لحاظ کنترل بیماری داشتیم به طوری که مجموع آمار مبتلایان این بیماری در استان، ۶۸۰ نفر و کل فوتی‌ ها ۹ نفر بود و بهترین وضعیت کنترل بیماری را در کشور داشتیم اما برخی آزادسازی ‌ها و جدی گرفته نشدن رعایت دستورالعمل‌ها توسط گروه‌ های مختلف، سبب افزایش ابتلا به این بیماری شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علاوه بر این، استان ما در مجاورت چهار استان بوشهر، خوزستان، فارس و چهارمحال و بختیاری قرار گرفته که دو استان در وضعیت قرمز و دو استان در وضعیت هشدار است و مجموع این عوامل در یک ماه گذشته، سبب افزایش حدود سه برابری مبتلایان در استان ما شده است.

کلانتری بیان اینکه: وضعیت شیوع بیماری در کشور در هر یک صد هزار نفر، ۲۸۷ نفر بوده که این آمار در استان ما به ۲۸۱ نفر در هر یک صد هزار نفر رسیده که تقریبا با میانگین کشوری برابر است.

وی با اشاره به اینکه میانگین آمار فوتی‌ ها در کشور حدود ۱۴ فوتی به ازای هر یک صد هزار نفر و در استان ما سه فوتی در هر یک صد هزار نفر داریم، گفت: به طور میانگین در کشور به ازای هر یک صد هزار نفر از دو هزار و ۲۰۰ نفر است کرونا گرفته شده، این در حالی است که در استان ما به ازای هر صد هزار نفر از دو هزار و ۴۰۰ نفر، تست گرفته شده این.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد ابراز کرد: تاکنون ۱۷ هزار نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در استان گرفته شده و مجموع فوتی‌ها ۲۱ نفر بوده که از این تعداد، ۲۰ نفر بیماری زمینه‌ای داشتند.

کلانتری با بیان اینکه هم‌اکنون ۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بوده و هشت بیمار هم تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند، عنوان کرد: مجموع آمار مبتلایان در استان از ابتدای شیوع بیماری، یک هزار و ۹۸۰ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی، سه عامل قرار گرفتن در بین چهار استان با وضعیت هشدار و قرمز، بازگشایی‌ها و مجالس ترحیم، تدفین و تشییع و مجالس عروسی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در استان بوده است، گفت: بر اساس مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا، تالارهایی که دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند پلمپ شده و با آنها برخورد قانونی می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مراسمات ترحیم و عروسی را از عوامل مهم شیوع کرونا در این استان عنوان کرد و گفت: تجمع برای برگزاری مراسم‌ها حتی در منازل شخصی ممنوع بوده و نیروی انتظامی باید شخص متخلف را به دادگاه معرفی کند.

وی از اجباری بودن استفاده از ماسک در ادارات و نهادهای استان بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا خبر داد وافزود: معاون توسعه را موظف کردیم که از همه ادارات و نهادها سرکشی کند، هیچ کارمندی حق ندارد بدون ماسک در ادارات حضور یابد و در صورت عدم استفاده از ماسک، از ورودش جلوگیری شده و به تخلفات اداری معرفی می‌شود.

کلانتری با تاکید بر اینکه هیچ دستگاه و نهادی حق ندارد به ارباب رجوعی که از ماسک استفاده نکرده، خدمات ارائه دهد، گفت: دستگاه‌ هایی که عملکرد آنها در بحث مدیریت بیماری کرونا مطلوب نباشد در جشنواره شهید رجایی اجاره رقابت به آنها داده نمی ‌شود.

وی عنوان کرد: کمبودها و نواقصی در استان وجود دارد که امیدواریم در اعتباری که برای مدیریت بیماری کرونا اختصاص داده شده، بتوانیم بخشی از این نیازمندی‌ ها و زیرساخت‌ ها را تامین کنیم که این موارد را به صورت حضوری گزارش می‌ دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نظام سلامت در استان ما نوپا است و زیرساخت‌ ها و ظرفیت‌های درمانی استان‌های همجوار را ندارد، بیان کرد: ظرفیت بیمارستان ‌ها و تیم پزشکی ما محدود است و مردم باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که اگر پرسنل ما خسته شدند چه کسی باید به آنها خدمات ارائه دهد؟
نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تکلیف است و ما در مقابل جان دیگران مسئول هستیم.

وی با تاکید بر تقویت بخش کرونایی بیمارستان گچساران از لحاظ پزشک مقیم، گفت: ما دنبال رفتار مقابله‌ ای نیستیم اما سلامت مردم برای ما اولویت بوده و جایی که دستورالعمل‌ ها رعایت نشود باید برخورد انجام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: هر جایی که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند که تالار یا باغ‌ تالاری خلاف دستورالعمل‌ های ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا عمل می‌ کند، سریع نیروی انتظامی وارد عمل شده و به دستگاه قضایی معرفی شود.

وی بیان کرد: مصوب کردیم دانشگاه علوم پزشکی به صورت روزانه، لیست کرونایی ‌های هر شهرستان را محرمانه به فرماندار هر شهرستان اعلام کند و به فرمانداران تکلیف کردیم که بر روی افرادی که قرار است در قرنطینه خانگی باشند، نظارت داشته باشند.
کلانتری در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: تاکید کردیم بسته‌ های حمایتی به افراد نیازمند و در قرنطینه خانگی تحویل داده شود که نیازی نباشد به سطح خیابان بیایند.
وی با بیان اینکه اکنون در وضعیت حساسی قرار داریم، بیان کرد: انتظار می رود مردم با مشارکت و همراهی خود ما را برای مقابله با این ویروس یاری کنند.
کلانتری تاکید کرد: با افرادی که با سهل انگاری خود موجب انتقال کرونا به سایر مردم می شوند به طور قطع برخورد می شود.
وی با تاکید بر اینکه بدون هیچ مماشاتی با خاطیان برخورد می شود، تصریح کرد: بر سر جان مردم با کسی ملاحظه و تعارف نداریم.

مردم از سفرهای غیر ضرور به استان های قرمز خودداری کنند/ افزایش شمار مبتلایان در پی افزایش پی بازگشایی اماکن/ مهم ترین عامل در قطع زنجیره ویروس کرونا مشارکت مردم است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه شرایط نسبت به قبل تغییر کرده است، گفت: رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی، همکاری بین بخشی نهادها و از همه مهم ‌تر، مشارکت مردم می‌ تواند موجب قطع زنجیره انتقال و کنترل بیماری شود.
حسینعلی امیری صبح امروز در نشست ویدئوکنفرانس با ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: در آمار مقایسه ‌ای که از ابتدای ابتلا به این ویروس داشتیم شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد شرایط خیلی خوبی بود به طوری که گزارشی که در یکی از جلسات دولت از این استان ارائه کردم، برای بسیاری از اعضای هیئت دولت قابل توجه بود.

وی با بیان اینکه این شرایط مناسب علاوه بر اینکه مرهون تلاش و جدیت مدیریت استان بود بخش قابل توجهی از آن نیز به همکاری و همراهی مردم و رعایت دستورالعمل‌ ها برمی ‌گردد، افزود: به طور قطع، اگر در هر موضوع اجتماعی و این بحران همراهی مردم نباشد، هر چه قدر هم خوب برنامه‌ ریزی و مدیریت شود، اثربخشی لازم را نخواهد داشت، بنابراین نقش مردم استان در تبعیت از دستورالعمل‌ های ستاد پیشگیری، قابل تقدیر است.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور عنوان کرد: با توجه به شرایط جدید پیش آمده که متاسفانه در برخی مناطق شاهد ابتلای بیشتری به ویروس کرونا هستیم، تصمیم گرفتیم جلسه امروز را با ستاد مقابله با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل دهیم.

امیری با تاکید بر اینکه مدیریت ارشد استان به صورت روزانه وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد را به ما گزارش می دهد، بیان کرد: در آمار مقایسه ‌ای هفته گذشته مشاهده شد که شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به قبل تغییر یافته و با توجه به گفته‌ های مسئولان اینطور برداشت می‌ شود که رفت و آمد مردم این استان با استان‌ های مجاور که برخی در وضعیت قرمز و برخی هشدار هستند، از مهم ‌ترین عوامل افزایش ابتلا به بیماری کرونا در مدت اخیر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ دارویی برای کنترل ویروس کرونا کشف نشده و سازمان بهداشت جهانی نیز معتقد است که در شرایط حاضر نمی ‌توان پایانی را برای این ویروس اعلام کرد،افزود: همه دنیا درگیر این بیماری هستند با وجود این، نظام ما نسبت به خیلی از کشورهای مدعی دنیا، با همکاری مردم از عهده مدیریت و مقابله با ویروس کرونا خیلی خوب برآمده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: زیرساخت‌ هایی که در سال‌های اخیر در بخش بهداشت و درمان ایجاد شد در این شرایط بحرانی توانست به نحوی عمل کند که ما مشکلی نداشته باشیم در حالی که خیلی کشورهای مدعی و پیشرفته با شرایط سختی روبه ‌رو بوده و در آمار ابتلا و مرگ و میر و کمبود تخت با بحران جدی روبرو هستند.

امیری با اشاره به اینکه بازگشایی‌ های اخیر سبب شد که شرایط نسبت به قبل کمی تغییر کند، گفت: همه باید با کرونا زندگی کنیم و برنامه‌ ریزی‌ها باید بر اساس شرایطی باشد که الان کرونا تحمیل کرده است.

وی عنوان کرد: یکی از دلایلی که در ۱۰ روز اخیر آمار مبتلایان افزایش یافته و یا برخی استان‌ ها و شهرستان‌ها در وضعیت هشدار یا قرمز قرار گرفته است به خاطر سهل ‌انگاری‌ در رعایت دستورالعمل‌ ها بوده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند، به‌ویژه با توجه به وضعیتی که در استان‌ های همجوار وجود دارد و اگر مجبور هستند سفر کنند، به رعایت دستورالعمل‌ ها توجه جدی داشته باشند.

امیری با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، عنوان کرد: الزام استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی از ۱۵ تیر ابلاغ شده که امید است مردم بیش از پیش دستورالعمل‌ های بهداشتی را رعایت کنند که دولت مجبور نباشد محدودیت‌های قبلی را برگرداند.

وی افزود: نحوه بازگشایی دانشگاه‌ ها و مدارس در سال تحصیلی جدید نیز بر اساس دستورالعمل‌ های ستاد ملی برنامه‌ ریزی شود که دانشجویان و دانش‌آموزان با عقب‌ ماندگی ‌های درسی روبه ‌رو نشوند.

امیری خواستار استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای مقابله با کرونا شد و بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان تشکل ‌‎های برآمده از دل جامعه، ظرفیت‌ های بالایی برای مدیریت حوادث و بحران ‌های مختلف دارند.

مقام معین استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابله با ویروس کرونا همچنین خواستار ارائه نیازمندی ها استان در بخش زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان شد تا جهت رفع این مشکلات از سوی دولت اقدامات لازم انجام شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php