کد خبر : 55249
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

پلمب ۱۷ واحد شن و ماسه غیر استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

پلمب ۱۷ واحد شن و ماسه غیر استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۷ واحد شن و ماسه غیر استاندارد در استان پلمب و غیر فعال است. به گزارش سلام دنا، بهمن رحمتی پیش از ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: از مجموع ۵۲ واحد شن و ماسه استان، ۱۷ واحد فاقد پروانه و پلمب است. رحمتی با بیان اینکه بهبود

پلمب ۱۷ واحد شن و ماسه غیر استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۷ واحد شن و ماسه غیر استاندارد در استان پلمب و غیر فعال است.

به گزارش سلام دنا، بهمن رحمتی پیش از ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: از مجموع ۵۲ واحد شن و ماسه استان، ۱۷ واحد فاقد پروانه و پلمب است.

رحمتی با بیان اینکه بهبود استاندارد سازی واحد های شن و ماسه در استان اجرایی شده است، بیان کرد: ۳۵ واحد شن و ماسه استان پروانه فعالیت دارند و این مهم رشد مناسبی در دو سال اخیر داشته است.

رحمتی با اشاره به اینکه  ۲۰۳ واحد تولیدی فعال زیر پوشش استاندارد است،   ابراز داشت: ۱۳۸ واحد از مجموع ۲۰۳ واحد در حوزه صنایع ساختمانی قرار می گیرند.

رحمتی اظهار داشت: از مجموع ۱۳۸ واحد زیر پوشش صنایع ساختمانی، ۷۲ واحد پروانه استاندارد دارند.

رحمتی گفت: همچنین  ۱۰ واحد بتن آماده استان همگی از پروانه استاندارد معتبر بهره می برند.

مدیرکل استاندارد استان با اشاره به شکایات مردمی زیاد از واحد های تیرچه و بلوک، عنوان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو بار اخطار کتبی به تمامی واحد های تیرچه و بلوک داده شده است.

وی عنوان داشت: در حال حاضر از ۶۹ واحد تیرچه و بلوک، ۲۱ واحد پروانه استاندارد دریافت کرده و ۴۸ واحد فاقد پروانه استاندارد است.

رحمتی تصریح کرد: بر اساس قوانین،   پلمپ واحد های متخلف در دستور کار قرار گرفته و تاکنون ۱۴ واحد تیوچه و بلوک پلمپ شده است.

رحمتی گفت: در صنعت غذایی ۳۹ واحد تولیدی زیر پوشش استاندارد داریم که همه از پروانه استاندارد معتبر بهره می برند و به ازای محصولات با استاندارد غیر مشترک، با حصول آزمایشات و بازرسی ها،   پروانه جداگانه با استاندارد جدا صادر می شود.

رحمتی با اشاره به فعالیت سه واحد سیلندر پرکنی غیر استاندارد در سال های گذشته، اظهار کرد: هر سه واحد تولیدی با طی مراحل مختلف، در هفته گذشته پروانه استاندارد خود را دریافت کردند.

وی گفت: در حوزه استاندارد سازی جایگاه های« سی ان جی» از ۲۸ واحد موجود، ۲۴ واحد تایید استاندارد گرفته و ۴ واحد دیگر با اعمال قطع گاز روبه رو شده است.

رحمتی از ۱۲۰۰ آزمون با محوریت نازل های بنزین  خبر داد و گفت: بازدید ها به شکل مستقل و یا با همراهی شرکت نفت انجام می شود

مدیرکل استاندارد استان با تاکید بر تدوین  استاندارد های ملی، گفت: از مهر ماه سال گذشته تدوین ۱۶ استاندارد ملی انجام شده و بازنگری ۵۱ موردی نیز عملیاتی شد.

وی افزود: تدوین ۱۰ استاندارد ملی برای سال جاری در استان را خواهیم داشت.

رحمتی از تحقق ۸۰۰۰ بازرسی صنفی در استان خبر داد و گفت: ۳۵۱ نمونه از بازار محقق و ۴۷۷ آزمون انجام گرفته است.

رحمتی تصریح کرد: کیفی سازی محور فعالیت تدوین استاندارد ها در سال جاری خواهد بود.

مدیرکل استاندارد استان با بیان اینکه استاندارد آسانسورهای برقی اجباری است، گفت: مالک و مدیر ساختمان موظف به استاندارد ساختمان است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها موظف به ارائه پایان کار با تحقق تاییده استاندارد آسانسور هستند، عنوان کرد:  شهرداری یاسوج همکاری مناسبی در این محور  داشته، اما شهرداری گچساران هیچگونه همکاری در این بخش نداشته است.

رحمتی گفت: باید ارائه پروانه پایان کار تنها با دریافت تاییده استاندارد آسانسور عملیاتی شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

css.php