کد خبر : 54692
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۲۴

آغاز اجرای فاز اول ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت

آغاز اجرای فاز اول ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت

فاز اول اجرای ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان از امروز آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار سلام دنا از دهدشت، مدیرعامل پتروشیمی دهدشت اظهار داشت: سیاست کاری در پتروشیمی دهدشت در حال حاضر این است که از شرکت‌های منطقه برای همکاری و اجرای پروژه‌ها دعوت کنیم. جلسه بررسی مشکلات اجرایی پتروشیمی دهدشت

فاز اول اجرای ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان از امروز آغاز می‌شود.


به گزارش خبرنگار سلام دنا از دهدشت، مدیرعامل پتروشیمی دهدشت اظهار داشت: سیاست کاری در پتروشیمی دهدشت در حال حاضر این است که از شرکت‌های منطقه برای همکاری و اجرای پروژه‌ها دعوت کنیم.

جلسه بررسی مشکلات اجرایی پتروشیمی دهدشت عصر امروز دوشنبه باحضور مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری ایرانیان(پترول)، فرماندار کهگیلویه، نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل پتروشیمی دهدشت، معاون مدیرکل صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران در پتروشیمی دهدشت برگزار شد.

محمدرضا صاحب‌نسق افزود: براساس سیاست‌کاری و استفاده از شرکت‌های بومی برای روند اجرای کار تعداد ۲۰ شرکت آماده همکاری کردند که در نهایت شرکت جهرم‌بتن فارس با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برنده مناقصه شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت جهرم‌بتن فارس با تعداد ۱۰۰ پرسنل در حال اجرای کار است که تعداد زیادی از این نیروها بومی شهرستان و روستاهای اطراف هستند.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری ایرانیان(پترول) افزود: عملیات اجرای فاینانس قرار بود ۸ ماه پیش شروع شود اما شرایط به گونه‌ای رقم خورد که شرایط اجرای فاینانس خارج از کشور میسر نشد و عوامل مختلفی سبب شد که به هدف خود نرسیم.

رسول اشرف‌زاده به رویکردهای روند اجرای کار اشاره کرد و گفت: از ابتدای کار با سه رویکرد روند اجرای پتروشیمی دهدشت را در دستور کار قرار دادیم، بحث اول در مورد زیرساخت‌ها بود که اجرای آن به نحو مطلوبی در حال انجام است، بحث دوم شروع به کار احداث ساختمان‌های غیرعملیاتی از جمله مهمانسرا، بیمارستان و سایر ساختمان‌های مورد نیاز طرح بوده که اجرای این طرح از امروز آغاز می‌شود و بحث سوم که بحث اصلی روند اجرای پروژه پتروشیمی است.

وی تصریح کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده با همکاری صندوق توسعه ملی و عاملیت بانک تجارت که تقریبأ نهایی شده طی ۳ ماه آینده و با تعیین پیمانکار کارهای عملیاتی آغاز می‌شود و بر اساس یک برنامه زمان‌بندی شده به محض شروع کار بعد از گذشت ۳۲ ماه پروژه پتروشیمی دهدشت به پایان می‌رسد.

اشرف‌زاده با اشاره به خط‌قرمز روند اجرای پتروشیمی دهدشت افزود: خط‌قرمز ما انتخاب نیروهای بومی و استفاده از فرزندان این شهرستان است و الزام کردیم که هیچ نیروی غیربومی به‌کار گرفته نشود.

وی گفت: فضای سایت به‌طور کامل مشخص است، قرار است یک کمربند سبز در اطراف پتروشیمی دهدشت احداث شده و همزمان با انجام عملیات اجرایی در آینده در این محدوده شاهد رشد جنگل نیز باشیم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری ایرانیان در ادامه افزود: در حال حاضر آبی که در اجرای عملیات از آن استفاده می‌شود آب شرب سالم نبوده و آب رودخانه است، در نظر داریم که با اجرای یک کار مطالعاتی از آب تصفیه شده فاضلاب شهر برای اجرای کارهای عملیاتی استفاده شود.

وی عنوان کرد: در پروژه فعلی میزان ۷۰ درصد از بعد حجمی ساخت تولید داخل کشور است و این نشان‌دهنده شکوفاشدن اقتصاد مقاومتی است.

اشرف‌زاده خاطرنشان کرد: بر اساس صحبت‌های وزیر نفت، اجرای پتروشیمی دهدشت از مهمترین اولویت‌های وزارت نفت است.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده افزود: امروز خدای متعال توفیق داد تا در پتروشیمی دهدشت شاهد عملیات اجرایی یکی دیگر از فازهای ساختمان‌های غیرصنعتی باشیم.

عدل هاشمی پور عنوان کرد: در این طرح حدود ۵ هزار مترمربع سوله دوباره ساخته شده و قرارداد این طرح حدود ۲۰ میلیارد تومان است و با اجرای این فاز دیگر در خصوص ساختمان‌های غیرصنعتی هیچگونه نگرانی نداریم.

وی تصریح کرد: فاز اصلی کار پس از آنکه دو پیمانکار ای.سی.پی.اف را برعهده گرفته و در مناقصه برنده شدند باتوجه به شرایط حاکم بر کشور و نیز اعمال دور جدید تحریم‌ها، بحث فاینانس محقق نشد.

هاشمی‌پور با اشاره به ساخت ساختمان‌های صنعتی پتروشیمی دهدشت گفت: براساس صحبت‌های مدیرعامل سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج فارس ظرف ۳ ماه آینده اجرای ساختمان‌های صنعتی پتروشیمی دهدشت شروع می‌شود و جوانان حوزه انتخابیه در این خصوص دیگر نگرانی نداشته باشند.

وی به اجرای خط لوله اتیلن از گچساران به دهدشت اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه لوله‌های اجرای طرح خریداری شده، اجرای خط لوله اتیلن از گچساران به پتروشیمی دهدشت در جلسه امروز تصویب شد.

نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: باتوجه به اینکه مشکلات اقتصادی و بیکاری در حوزه انتخابیه بسیار زیاد است مردم طاقت و صبر ندارند و نمی‌توانند روند اجرای کار را ببینند، عده‌ای مریض احوال دوست ندارند این پیشرفت‌ها را ببینند.

وی گفت: از روز اول اجرای پتروشیمی دهدشت تا به امروز در روند اجرایی آن هیچگونه دخالتی نداشته و ندارم و تنها هدفم حل مشکلات اشتغال حوزه انتخابیه است.

هاشمی‌پور عنوان کرد: روند اجرای پتروشیمی دهدشت روی ریل افتاده و هیچ قدرتی نمی‌تواند روند اجرای آن را متوقف کند.

وی با اشاره به مباحث مطرح‌شده در سایت‌ها و فضای مجازی در خصوص پتروشیمی دهدشت گفت: در سایت‌ها و فضای مجازی آمده بود که پتروشیمی دهدشت در لیست تحریم‌ها قرار گرفته، مردم در این خصوص نگرانی نداشته باشند و ان‌شاء‌الله ظرف ۳۲ ماه آینده پتروشیمی دهدشت ساخته می‌شود.

هاشمی‌پور خاطرنشان کرد: در خصوص استفاده از فاضلاب دهدشت که به پشت سد کوثر هدایت می‌شود قرار شد برای اجرا و مطالعه طرح مشاور به کار بگیریم تا بتوانیم در آینده نزدیک در سیستم فنی و اجرایی پتروشیمی از آب تصفیه شده فاضلاب دهدشت استفاده کنیم.

فرماندار کهگیلویه در این جلسه افزود: به‌عنوان نماینده دولت در شهرستان کهگیلویه انتظار داریم که روند اجرای پتروشیمی به تأخیر نیفتد و پروژه پیر و سالخورده نشود.

علیرضا اتابک عنوان کرد: وقتی در این شهرستان صنعت و کشاورزی باشد به یک رونق اقتصادی می‌رسیم و روند مهاجرت دیگر شکل نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مهم انقلاب اسلامی بحث توازن است که مناطق همزمان با پروژه‌هایش نیز رشد کند، این رویکرد را مهم می‌دانیم و امیدواریم بخش صنعتی پروژه خیلی زود آغاز شود و باعث امیدواری و خوشحالی مردم شهرستان شود.

اتابک خاطرنشان کرد: امیدوارم سرعت ادامه کار بالا رود و عمر آن جوان باشد.

خبرنگار: سید‌ مصطفی گنجی

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php