کد خبر : 53926
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳

گام های محکم دکتر ایلامی برای بین المللی کردن علوم پزشکی یاسوج/تفاهم نامه هایی که اولین بار امضاء شد+ جزئیات

گام های محکم دکتر ایلامی برای بین المللی کردن علوم پزشکی یاسوج/تفاهم نامه هایی که اولین بار امضاء شد+ جزئیات

دکتر اورنگ ایلامی در راستای بین المللی کردن دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گام‌های استواری برداشت، گام‌های که هر ثانیه برداشتنش برای ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و ارائه خدمات مطلوب برکت بوده و تلاش‌های این ” مرد” در راستای بین المللی کردن دانشگاه در تقویم اولین‌ها و بهترین‌های دانشگاه به یادگار می‌ماند تا آیندگان به خوبی از آن یاد کنند.

زمستان ۹۵ اورنگ ایلامی طی حکمی از سوی دکتر قاضی زاده فرمان بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد را در دست گرفت تا این ماشین گل گرفته را به سلامتی از زمستان سرد عبور داده و به بهار برساند.

به گزارش سلام دنا؛ روزنامه منطقه ای روزنما در گزارش آورده است؛ دکتر ایلامی از روز اول حضورش در استان دغدغه افزایش کیفیت آموزش، پژوهش و ارائه خدمات اثرگذار در حوزه بهداشت و درمان را داشت تا جایی که برای بین المللی کردن دانشگاه از همان روزهای اول ” یا علی” را گفت! زیرا می‌دانست برای کمک به توسعه دیگر خستگی معنا ندارد زیرا در غیر این صورت از قافله علم و دانش عقب می‌مانیم.

ایلامی اعتقاد راسخ داشت که دانشگاه نسل چهارم باید ثروت آفرین باشد و برای عقب نیفتادن از دنیا راهی جز تبدیل علم و فناوری به ثروت نیست و خوب می‌دانست چاره‌ای جز جهانی شدن نداریم و به صورت جزیره‌ای عمل کردن راه به جایی نمی‌برد و اقتصاد دنیا به نوعی متاثر از یکدیگر هستند.

دکتر اورنگ ایلامی در راستای بین المللی کردن دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گام‌های استواری برداشت، گام‌های که هر ثانیه برداشتنش برای ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و ارائه خدمات مطلوب برکت بوده و تلاش‌های این ” مرد” در راستای بین المللی کردن دانشگاه در تقویم اولین‌ها و بهترین‌های دانشگاه به یادگار می‌ماند تا آیندگان به خوبی از آن یاد کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راه اندازی واحد بین الملل این دانشگاه در خرداد ماه سال ۹۶ گفت: برگزاری شش دوره شورای بین المللی دانشگاه، برگزاری دو دوره جلسه ارزیابی مهارت‌های تدریس انگلیسی، تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای همکاری‌هایی در زمینه تبادل استاد، دانشجوی بین الملل و سایر همکاری‌های بین الملل و انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای همکاری‌هایی در زمینه بین الملل از جمله اقدامات انجام شده در سال ۹۶ بوده است.

دکتر اورنگ ایلامی با اشاره به تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای آغاز همکاری‌هایی در زمینه تبادل استاد، دانشجوی بین الملل و سایر همکاری‌های بین الملل افزود: از هیچ کوششی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ریازان روسیه با هدف اغاز همکاری‌هایی در زمینه آموزشی، پژوهشی، درمان و بین الملل دریغ نکردم که این مهم نیز محقق شد.

وی با اشاره به بروز رسانی وبسایت انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ادامه داد: در سال ۹۷ نیز در راستای بین المللی کردن دانشگاه اقداماتی انجام شده و یا در دستور کار قرار گرفته که امیدوارم در تسریع اهداف مورد نظر به کمک ما بیایند.

دکتر ایلامی با اشاره به برگزاری نشست با مسئولان امنیتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه بین المللی سازی فضای استان و دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: سفر به دانشگاه ریازان روسیه برای عقد تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی پژوهشی و بین الملل، فراهم آوردن زمینه همکاری با دانشگاه بوینس آیرس آرژانتین و امضای تفاهم نامه همکاری های آموزشی پژوهشی و بین الملل، سفر به دانشگاه سائوپائولوی برزیل برای عقد تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و بین الملل و عقد تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و بین الملل با دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، شیراز و مشهد اجرایی شده است.

وی با اشاره به تامین منابع ارزی دانشگاه تصریح کرد: تکمیل مدارک دریافت شده از آمریکا و استرالیا، پیگیری و دریافت مدارک دانشجوی متقاضی تحصیل خارج کشور و تکمیل فرم ۱۲ماده‌ای، بروز رسانی
وبسایت انگلیسی دانشکده‌های پزشکی پیراپزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت، مراکز تحقیقاتی سلولی مولکولی و گیاهان دارویی و…، بروز رسانی وب سایت Edu Iran، تدوین کتابچه انگلیسی دانشگاه، همکاری با دانشگاه‌های خارجی برای عقد تفاهم نامه و پیگیری و مکاتبه از طریق ایمیل و… با دانشگاه‌های مورد تایید از جمله آرژانتین، برزیل، مالزی، کانادا، سوئیس و…در این راستا انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به ارسال ایمیل همکاری به دانشگاه‌های مورد تایید چین و آلمان گفت: برگزاری جلسه تعیین سطح زبان انگلیسی اساتید، اغاز کلاس زبان انگلیسی اساتید کلاس زبان انگلیسی اساتید متقاضی تدریس در دانشکده بین الملل در گروه‌های پانزده نفره با توجه به تعیین سطح ایشان از اول شهریور ۹۷ ، آماده سازی گواهی و تاییدیه تحصیلی دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به زبان انگلیسی نیز از دیگر اقدامات در راستای بین الملی سازی دانشگاه است.

دکتر ایلامی افزود: تعهد مالی و اخلاقی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، پیگیری و تکمیل فرایند ثبت نام دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و پیگیری و بارگزاری مدارک مورد نیاز در سایت http://hop.behdasht.gov.ir نیز در این راستا اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: در زمینه دانشجویان خارجی اقدامات مهمی برای فراهم کردن شرایط و آماده سازی زیرساخت‌ها از جمله تعیین سطح اساتید هیئت علمی دانشگاه و برگزاری کلاس‌های زبان برای اساتید در تابستان ۹۷ انجام داده است.

انتهای پیام/سجاد. ن

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php