کد خبر : 53844
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۱

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد: کسانی که از پوشش بیمه ای خارج شده باشند، می توانند بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهند+جزئیات

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد: کسانی که از پوشش بیمه ای خارج شده باشند، می توانند بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهند+جزئیات

وی گفت : کسانی که دارای ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تامین اجتماعی باشند، می‌توانند بدون رعایت شرط سنی تقاضای بیمه اختیاری کنند.

کسانی که از ردیف بیمه پردازی خارج شده باشند ، به شرط دارا بودن حداقل یک ماه سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی، می توانند بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهند و از مزایای آن شامل مستمری های بازنشستگی ، ازکارافتادگی و بازماندگان و هم چنین خدمات درمانی بهره مند شوند.
به گزارش سلام دنا؛ مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: کسانی که دارای سابقه پرداخت بیمه (حداقل یک ماه) به سازمان تامین اجتماعی هستند و به هر دلیلی ارتباط بیمه ای آنان قطع شده است ، می توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی استان و ارایه درخواست و تحویل مدارک لازم ، بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهند.
عباس نورمحمدی افزود : حداکثر شرط سنی برای پذیرش تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری ۵٠ سال تمام برای مردان و زنان است و چنانچه سن متقاضی بیش از سن مورد اشاره باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارابودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت‌ مازاد سنی است.

وی گفت : کسانی که دارای ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تامین اجتماعی باشند، می‌توانند بدون رعایت شرط سنی تقاضای بیمه اختیاری کنند.

به گفته وی میزان دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیان ادامه بیمه به طور اختیاری برای افرادی که بیش از ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، معادل میانگین آخرین ٣۶٠ روز قبل از تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری است، مشروط بر اینکه این مبلغ از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در زمان تقاضا کمتر نباشد و برای کسانی که کمتر از ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین حداقل و حداکثر دستمزد تعیین می‌شود.

هم چنین مبنای پرداخت حق بیمه هر سال به میزان درصدی که طبق مصوبات شورای عالی کار به سطوح دستمزد شاغلان اضافه می‌شود، افزایش می‌یابد.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود : مستمری های بازنشستگی، بازماندگان و از کارافتادگی در صورت احراز شرایط قانونی به بیمه‌شدگان اختیاری تعلق می‌گیرد و در صورت بیماری و بارداری، مشمولان می‌توانند از خدمات درمانی واحدهای درمانی ملکی و طرف قرارداد سازمان برخوردار شوند.

وی در عین حال گفت که این گروه از بیمه‌شدگان مشمول دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، کمک ازدواج، بیمه بیکاری و…نمی شوند ،اما پرداخت هزینه های وسایل کمک پزشکی(پروتز و اروتز) و کمک هزینه کفن و دفن به بیمه‌شدگان اختیاری بلامانع است.

نورمحمدی افزود : متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعبه محل سکونت خود در صورت داشتن شرایط، نسبت به ارائه درخواست ، انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام کنند و با رعایت ضوابط مربوطه از تعهدات قانونی شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی سازمان بهره‌مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفت که متقاضیان ادامه بیمه به صورت اختیاری، پیش از انعقاد قرارداد، توسط سازمان تأمین اجتماعی مورد معاینه پزشکی قرار می‌گیرند و در صورتی که فردی بر اساس گواهی پزشک سازمان تأمین اجتماعی از کارافتاده شناخته شود، نمی‌تواند از حمایت مربوط به از کارافتادگی برخوردار شود؛ اما شرایط استفاده از مستمری بازنشستگی و بازماندگان را دارد .. هم چنین چنانچه متقاضی در بدو قرارداد به بیماری یا عارضه خاصی مبتلا باشد، نمی‌تواند بر اساس بیماری یا عارضه یادشده از مستمری از کار افتادگی استفاده کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php