کد خبر : 53322
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
175 بازدیدs

شورای اداری استان، به سبک دکتر احمدی برگزار شد/استاندار راهی را که آغاز کرد ادامه داد

شورای اداری استان، به سبک دکتر احمدی برگزار شد/استاندار راهی را که آغاز کرد ادامه داد

دکتر احمدی اولین جلسه شورای اداری امسال را در حالی برگزار کرد که به نظر می رسید، خداحاظی مودبانه ای با مدیران فاقد ارزیابی مثبت باشد. این نشست از منظر رسانه ای  آنچنان از ظرفیت خبری برخوردار بود که حتی در بدو ورود به سالن جلسه و نحوه استقرار مدیران نسبت به صندلی استاندار نیز

دکتر احمدی اولین جلسه شورای اداری امسال را در حالی برگزار کرد که به نظر می رسید، خداحاظی مودبانه ای با مدیران فاقد ارزیابی مثبت باشد.

این نشست از منظر رسانه ای  آنچنان از ظرفیت خبری برخوردار بود که حتی در بدو ورود به سالن جلسه و نحوه استقرار مدیران نسبت به صندلی استاندار نیز پیام بزرگی داشت که اصحاب رسانه نیز این پیام را متفق القول، دریافت کردند.

با قدردانی استاندار از رئیس تازه منصوب شده دانشگاه دولتی یاسوج و در اختیار قرار دادن وقت به رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، شک اصحاب رسانه در نگاه ویژه استاندار به دانشگاه ها به یقین غلطید.

اینکه چرا این نوع نگاه و حمایت های متنوع دکتر احمدی از موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها، هنوز از سوی این طیف بدون پاسخ مانده، سوالی است که جواب های متعدد و متنوعی دارد.

آنچه در سخنان دکتر احمدی نمایان بود، عجله وی در خصوص پایان تعارفات معمول در این نوع جلسات و رسیدن به اصل مطلب بود، مطالبی که پس از بیان آنها، مشخص بود جمع بندی شش ماه عملکرد مدیران استان است و به نوعی زمان اعلام نتایج. نتایجی که کام برخی از مدیران کم تحرک را بشدت تلخ کرد و می توان گفت کارنامه اعمالشان در دست چپ شان قرار گرفت.

جو حاکم بر این جلسه همان قاطعیت سال گذشته دکتر احمدی را نوید می داد ولی دیگر خبری از توصیه نبود. از فحوای کلام وی اینگونه بر می آمد که ایستگاه پایانی برای برخی از مدیران بسیار نزدیک بوده و سال ۹۷ پایان خاطرات مدیریتی این نفرات خواهد بود.

دکتر احمدی امروز برای فسخ آمده بود نی برای وصل

استاندار با تکان دادن سر به نشانه تاسف، از آوردن سرمایه گذار هزار میلیارد تومانی گفت و نحوه برخورد یک مدیر با او. کاملا مشهود بود که مدیر یاد شده از حضار در جلسه است. دکتر احمدی در ادامه سخن جمله خود را با عصبانیت در آمیخت و بدون ذکر نام مدیر مورد بحث، گفت: شما دغدغه اشتغال نداری و هنوز نمی دانی با یک سرمایه گذار که می تواند فرزندان این منطقه را صاحب شغل کند، چگونه برخورد کنید.

نکته جالب این جلسه نگاه های کنجکاوانه دکتر احمدی بود که نکات مورد نظر خود در چهره مدیران جستجو میکرد و با دیدن برخی از این افراد گرچه نامحسوس، نکاتی یادآور می شد.

می شود گفت فضای سالن همایش استانداری زیر بارش تگرگ سخنان دکتر احمدی و خزان برگ های برخی مدیران بود، تقریبا از هر دری سخنی داشت و گلایه ای. گلایه هایی با آدرس و نشان.

وی از مدیرانی گفت که تمام قوای خود را بکار گرفته و تلفنی پیگیر جذب بستگان خود در امور هستند، دریغ از یک پیگیری ساده برای رفع امور مردم.

دکتر احمدی به این هم بسنده نکرد و  از مدیرانی نالید که خدمت به مردم محل ماموریت خود را به حب و بغض نسبت به دیگر مسئولان، نمایندگان مردم و عوامل دیگر متصل کرده و افراط و تفریط از نشانه های بارز این مدیران است.

تقریبا می توان از این جملات استاندار نتیجه گرفت که وی مدیرانش را به خویشتنداری توصیه و علی رغم حواشی این روزها که اطراف نماینده کهگیلویه بوده، مدیران خود را برحذر می دارد و هیج توجیحی برای عدم خدمت به مردم را بر نمی تابد.

از مدیرانی گفت که حفظ صندلی ریاست را با هیچ چیز معاوضه نکرده و نکته قابل تامل اینکه گاها فرزند همان شهر  هستند.

فرزند بلوط از افتادن و سوختن بلوط ها گفت

دکتر احمدی که خود از فرزندان زاگرس است و با بلوط آشنا، نگاهش که بر مدیران محیط زیست چرخید، از افتادن و سوختن درختان استان، گفت. از آتش سوزی جنگل های این استان. او تاب نیاورد و با مخاطب قرار دادن مدیران این حوزه، به زبانه طعنه اظهار داشت: جنگل می سوزد و ما با کت و شلوار های شیک و خودرو های آنچنانی، یک هفته جلسه می گیریم و جنگل از بین می رود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، از برنامه های سال جاری پازلی ساخت، که قطعا برخی از مدیران در این چیدمان جایی نخواهند داشت.

دکتر احمدی بیان داشت: برخی از مدیران بین مردم می روند و پشت تریبون چنان فریاد می زنند و این و آن را دلیل عدم توسعه می خوانند، ولی باید به آنها گفت که شما خود تنها عامل مانع سرمایه گذاری و توسعه هستی.

مجموعه صنعت نیز از این جلسه بی بهره نبود و دکتر احمدی با لحنی تلخ و طنز آلود گفت: در شش ماه حضور اینجانب در استان، علی رغم تعطیلی ده ها کارگاه تولیدی، صنعتی و کارخانجات دیگر، یک مسئول برنامه ای برای فرار از این شرایط، حتی کلی نیز به من ارائه نداده. با قاطعیت منحصر به خودش، قول داد در سال جاری مدیرانی که همگام با توسعه استان نباشند بدون تعارف در جلسات منتظر تذکرات جدی باشند.

بهاری این چنین بدون شک سال نکویی برای برخی از این مدیران رقم نخواهد زد.

مدیرانی که اعتقاد داشتند قاطعیت دکتر احمدی در ماه های اول استقرار او، تنها مصرف رسانه ای داشته و شوآفی(نمایش) بیش نیست، امروز دریافتند که سخت در اشتباه هستند.

به هر روی، از آنچه امروز در این نشست گذشت می توان نتیجه گرفت، که دکتر احمدی به سبک استاد و دانشجو، از برخی شاگردانش قطع امید کرده و کار را با دانشجویان پاس کرده اش، ادامه خواهد داد.

باید دید مسافران پیاده شده از این قطار چه کسانی خواهند بود.

انتهای پیام/

۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۴ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آرشیو

css.php