تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۸ ب.ظ
مراجعه بیش از دو هزار زوج از ابتدای سال جاری تاکنون به مرکز مشاوره ژنتیک دهدشت
مراجعه بیش از دو هزار زوج از ابتدای سال جاری تاکنون به مرکز مشاوره ژنتیک دهدشت رئیس بهزیستی کهگیلویه از مراجعه دو هزار و ۷۰ زوج از ابتدای سال جاری تاکنون به مرکز مشاوره ژنتیک این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام دنا؛ جهانگیر افشانده عملکرد اداره بهزیستی در حوزه ژنتیک و معلولیت‌ها را یادآور شد و با توجه به راه‌اندازی مرکز مشاوره ژنتیک در دهدشت اظهار داشت: تاکنون دو هزار و ۷۰ زوج به این مرکز جهت مشاوره مراجعه نمودند.

رئیس اداره بهزیستی کهگیلویه عنوان کرد: ۲۱۵ زوج دارای ریسک و شجره‌نامه دارای مشکل، با هزینه رایگان به این مرکز ارجاع داده شدند.

وی از انعقاد این مرکز مشاوره با آزمایشگاه مهر خبر داد و افزود: ۱۵۰ میلیون ریال جهت افراد نیازمند آزمایش ژنتیک، به این آزمایشگاه پرداخت شد.

افشانده با بیان اینکه افرادی که طبق تشخیص متخصص نیاز به مشاوره و آزمایشات ژنتیک پیشرفته دارند به مرکز جامع ژنتیک جنوب کشور ارجاع داده می‌شوند، گفت: تاکنون ۳۱۰ زوج یا فرد دارای مشکل ژنتیک به مرکز جامع ژنتیک جنوب کشور با پرداخت هزینه‌های هنگفت توسط سازمان بهزیستی ارجاع داده شدند.

رئیس بهزیستی کهگیلویه، اجرای طرح کشوری آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در دوره سالمندی و میان‌سالی به تعداد ۲۲۰ نفر و اجرای همین طرح ویژه دانش‌آموزان پیاه متوسطه در ۱۵ دبیرستان را از جمله عملکرد‌های بهزیستی کهگیلویه در حوزه ژنتیک و معلولیت‌ها در سال‌‌ جاری عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم و هدف‌گذاری جهت سنجش بر ۱۲ هزار کودک ۳ تا ۶ ساله اجرا شد.

افشانده اضافه کرد: هم‌چنین ۱۰۰ میلیون ریال پرداخت کمک موردی به ۲۵ نفر به بیماری ژنتیک صورت گرفت./فارس

Share
برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php