تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۴ ب.ظ
قرنطینه شدن مرزهای کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با آنفلوانزا
قرنطینه شدن مرزهای کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با آنفلوانزا مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از قرنطینه شدن مرزهای این استان با هدف جلوگیری از خطر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

به گزارش سلام دنا؛ عبدالله بهمنش اظهار داشت: مرزهای این استان از جمله مرز با استان فارس و اصفهان به هدف جلوگیری از خطر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان قرنطینه شده است.

وی با بیان اینکه از ورود مرغ‌ و طیور بدون مجوز دامپزشکی به کهگیلویه و بویراحمد ممانعت می‌شود، عنوان کرد: انتظار می‌رود مردم از مرغ‌های کشتارروز استفاده کنند زیرا در این صورت امکان شیوع این بیماری به حداقل می‌رسد.

بهمنش با بیان اینکه شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می‌کند، ابراز کرد: با اقدامات انجام شده آنفلوانزای فوق حادپرندگان سال ۹۶ در ۵ کانون این استان کنترل شد.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: با نمونه‌گیری از طیور سنتی، بومی و پرنده‌های وحشی تاکنون هیچ مورد مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح استان گزارش نشده است.

بهمنش راه های تنفسی، سرفه، سیاه شدن تاج، ریش و ساق پا را از علائم بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود به محض دیدن این نشانه‌ها در پرندگان مراتب به دامپزشکی اطلاع رسانی تا در زمینه کنترل این بیماری اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/ تسنیم

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php