تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۱ ب.ظ
۱۳۹۸ کلاس درس فرسوده در کهگیلویه و بویراحمد/ سلامت و امنیت دانش آموزان در گرو توجه مسئولین
۱۳۹۸ کلاس درس فرسوده در کهگیلویه و بویراحمد/ سلامت و امنیت دانش آموزان در گرو توجه مسئولین مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۴۰ مدرسه فرسوده و غیر مقاوم با یک هزار و ۳۹۸ کلاس درس در این استان نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.

به گزارش سلام دنا،  هادی زارع‌پور در آئین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه خیرساز مادوان بویراحمد اظهار داشت: تاکنون ۲۵۱ کلاس درس در سطح استان توسط خیرین و بانک‌های استانی احداث شده که از این تعداد ۹ مدرسه در قالب بیش از ۸۰ کلاس درس توسط بانک‌های انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۹۴۴ آموزشگاه با ۸ هزار و ۴۴۰ کلاس درس در این استان وجود دارد، عنوان کرد:  از این تعداد افزون بر ۲ هزار مدرسه کمتر از ۱۵ دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند.

زارع‌پور ابراز کرد: هم اکنون ۱۵۰ هزار و ۲۳۸ دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در استان وجود دارد که از این تعداد ۶۵ درصد در مدارس شهری و ۳۵ درصد نیز در مدارس روستایی تحصیل می‌کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آئین گفت: عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه خیر ساز مادوان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع و با زیربنای ۶۵۰ مترمربع فضای آموزشی با اعتباری افزون بر ۱۲ میلیارد ریال در کمتر از ۴ ماه به اتمام رسید.

جهان محرابی با بیان اینکه مدرسه ۶ کلاسه مادوان دارای امکانات و تجهیزات روز از جمله محوطه سازی، نمازخانه،، سرویس‌های بهداشتی و کتابخانه است، ادامه داد: مهمترین چالش پیش روی بیش از ۵ هزار دانش آموز در مادوان علیا و سفلی بویراحمد کمبود فضای آموزشی است.

انتهای پیام/تسنیم

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php