تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۲ ب.ظ
افتتاح و راه اندازی مدرسه ۶ کلاسه مادوان
افتتاح و راه اندازی مدرسه ۶ کلاسه مادوان مدرسه ۶کلاسه ابتدایی مادوان شهرستان بویراحمد روز دوشنبه با همت بانک آینده کشور و با حضور جمعی از مسئولان اجرایی استانی و محلی افتتاح شد.

به گزارش سلام دنا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد گفت: این مدرسه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع و با زیربنای ۶۵۰ مترمربع فضای آموزشی در کمتر از چهار ماه به بهره برداری رسید.
جهان محرابی اظهار داشت: عملیات اجرایی این فضای آموزشی توسط بانک آینده صورت گرفت .
وی میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت وتجهیز این مدرسه را افزون بر ۱۲ میلیارد ریال ذکر کرد.
محرابی تصریح کرد: این مدرسه همچنین دارای امکانات و تجهیزات روز از جمله محوطه سازی، نمازخانه، ، سرویس های بهداشتی و کتابخانه است.
کمبود فضای آموزشی به یکی از معضلات و چالش‌های جدی در مادوان علیا و سفلی تبدیل شده به‌گونه‌ای که حدود نیمی از جمعیت دانش آموزی، خارج از شهر و در روستاهای اطراف و یا شهر یاسوج تحصیل می‌کنند.
بیش از پنج هزار دانش آموز در مادوان های علیا و سفلی شهرستان بویراحمد تحصیل می کنند.
عضو هیات مدیره بانک آینده کشور نیز گفت: تاکنون هشت مدرسه با زیربنایی افزون بر هفت هزار مترمربع در مناطق و شهرهای محروم کشور توسط این بانک ساخته شده است.
علی اکبر اصغری افزود: با توجه به رویکرد مدرسه سازی بانک آینده کشور همچنین هشت مدرسه دیگر در دستور کار قرار گرفته که ظرف سال تحصیلی جدید عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: تاکنون ۲۵۱ کلاس درس در سطح استان توسط خیرین و بانک های استانی ساخته شده است.
هادی زارع پور افزود: ۹ مدرسه در قالب بیش از ۸۰ کلاس درس از این تعداد توسط بانک های استان ساخته شده است.
وی تصریح کرد: افزون بر ۲۴۰ مدرسه فرسوده و غیر مقاوم با یک هزار و ۳۹۸ کلاس درس در سطح استان نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.
زارع پور تصریح کرد: ۲ هزار و ۹۴۴ آموزشگاه با هشت هزار و ۴۴۰ کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد افزون بر ۲ هزار مدرسه کمتر از ۱۵ دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۳ منطقه آموزشی در این استان وجود دارد و هم اینک ۱۵۰ هزار و ۲۳۸ دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در آن تحصیل می‌کنند.
وی افزود که از مجموع دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد ۶۵ درصد در مدارس شهری و ۳۵ درصد نیز در مدارس روستایی تحصیل می‌کنند.

انتهی پیام/ایرنا

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php