تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۳ ق.ظ
عشایر از پرداخت مالیات معاف اند
عشایر از پرداخت مالیات معاف اند رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه در بند ب برای اولین بار عشایر کشور ازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده وعوارض معاف می شوند.

به گزارش سلام دنا، کرم علی قنداری افزود: سازمان عشایری به عنوان یکی از سازمان های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی تلاش می کند تا خدمات مورد نیاز این دسته از مردم را تامین کند و درآمد آنها را از محل گسترش تولید محصولات دامی افزایش دهد.

 رئیس سازمان امور عشایر کشور  با اشاره به صعب العبور بودن راههای عشایر در کشور گفت:طبق قانون برنامه ششم توسعه در بند ب برای اولین بار عشایر کشور ازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده وعوارض معاف می شوند که این گام مهمی در زمینه ی رفع چالش های این قشر است.

وی گفت: تامین نهاده های دامی عشایر و رفع نگرانی های عشایر در این زمینه همچنین پرداخت تسهیلات با سود ۶ درصدی از دیگر گامهایی است که برای رفع مشکلات عشایر ارائه شد.

قندالی ابراز امیدواری کرد و گفت: امسال ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار از طریق منابع صندوق توسعه ی ملی برای پوشش دهی حداقل یک میلیون راس دام و کمک به زنجیره تولید گوشت قرمز اختصاص یابد.

رئیس امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد هم گفت:کهگیلویه وبویراحمد دومین استان از نظر جمعیت عشایری نسبت به جمعیت است.

علی پور با بیان اینکه عشایر استان ۶درصد جمعیت عشایر کشور را تشکیل می دهند افزود: عشایر این استان دارای ۱۸۱ طایفه، ۶ ایل و ۱۳ زیست بوم هستند.

بازدید از چند پروژه پمپاژ آب، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با خانواده های عشایر و تشکیل شورای عشایر از جمله ی برنامه های سفر رئیس سازمان امور عشایر کشور به یاسوج بود.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php