تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۳ ب.ظ
تخت های بیمارستان های کهگیلویه بویراحمد به ۱۰۰۰ تخت می رسد
تخت های بیمارستان های کهگیلویه بویراحمد به ۱۰۰۰ تخت می رسد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با بهره برداری از بیمارستان های در دست ساخت استان تخت‌های فعال بیمارستان ها به حدود ۱۰۰۰ مورد می رسد.

به گزارش سلام دنا، دکتر اورنگ ایلامی با بیان اینکه با بهره برداری از بیمارستان های استان، ۴۲۲ تخت به تخت های فعلی استان افزوده می شود، اظهار داشت: اکنون تعداد تخت‌های فعال بیمارستانی در استان کمتر از ۵۴۰ تخت است که جوابگوی نیاز بیماران نیست.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از سه بیمارستان در حال تکمیل شامل ۲۹۰ تختخوابی یاسوج، ۱۰۰ تختخوابی گچساران و ۳۲ تختخوابی باشت شمار تخت‌های بیمارستانی در استان به حدود هزار تخت خواهد رسید.
وی تصریح کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این سه بیمارستان بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد است که ۲ بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت و بیمارستان نرگسی گچساران آماده بهره برداری هستند.
ایلامی ابراز داشت: بر اساس چشم انداز ۱۴۰۴ و هدفگذاری دولت دوازدهم تعداد تخت‌های بیمارستان در کشور و در مراکز استان‌ها به ازای هر هزار نفر یک و نیم تخت و در سایر شهرستان‌ها نیز به یک تخت خواهد رسید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: البته استاندارد جهانی به ازای هر هزار نفر ۲ و نیم تخت است.
ایلامی همچنین گفت: هم اینک بیش از ۲۸۰ طرح عمرانی در حوزه بهداشت و درمان با میانگین پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا بالای ۹۰ درصد در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.
وی تأکید کرد: ۵۵ طرح از این تعداد در قالب طرح تحول سلامت است که هم اینک میانگین پیشرفت فیزیکی ۴۴ مورد آنها بالای ۶۰ درصد است که ۳۵ طرح از این تعداد در هفته دولت سال جاری افتتاح شد.
ایلامی افزود: میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح‌ها افزون بر ۲۵۰ میلیارد ریال است.
وی گفت: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی حدود ۷۰ درصد و استانداری و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز به ترتیب ۲۰ و ۱۰ درصد تأمین این میزان اعتبار را تعهد کرده‌اند.
ایلامی تصریح کرد: تاکنون بخش عمده‌ای از اعتبارات مربوط به وزارت بهداشت به مبلغ حدود ۶۰ میلیارد ریال تأمین شده که باید استانداری و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز به تعهدات خود در این راستا عمل کنند.
وی ابراز داشت: با توجه به مشکل کمبود منابع مالی و با رایزنی‌های انجام شده قرار است که ۳۰ درصد اعتبار تعهد استانی از طریق بنیاد برکت تأمین شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تأکید کرد که از این تعداد ۱۱ مورد خانه بهداشت، ۲ مرکز جامع سلامت، ۱۰ مرکز جامع سلامت روستایی، چهار مورد خانه پزشک، بهسازی ۲ مرکز ستادی و ۲۳ مورد نیز پایگاه سلامت بهداشتی است.

انتهای پیام /ایرنا

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php