تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۴ ق.ظ
گذشت ۳ سال از پایان عمر پل نخست بشار یاسوج
گذشت ۳ سال از پایان عمر پل نخست بشار یاسوج مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: عمر مفید پل نخست بشار ۴۰ سال است که هم اکنون ۴۳ سال از بهره برداری این پل می گذرد.

به گزارش سلام دنا، کناری مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: نشست و شسته شدن پایه های پل در طول زمان ضرورت کاهش تردد و مقاوم سازی این پل را دوچندان می کند.

سرهنگ اسماعیل خوشوقت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: این پل تنها راه ارتباطی ورود و خروج شهر یاسوج است که ترافیک سنگین و انتقال بیماران و عبور آمبولانس های بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج از این پل، لزوم بهره برداری از پل سوم و چهارم بشار و کاهش بار ترافیکی از دوش پل اول و دوم بشار را ضروری کرده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: به منظور کاهش بار ترافیکی از پل های اول و دوم بشار در سال ۱۳۸۳ ساخت پل سوم به طول ۱۳۰ و عرض ۱۱ متر آغاز شد و هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت کاری دارد.

پژمان نیک اقبالی علت به تاخیر افتادن بهره برداری ازاین پل را مشکلات فنی و تغییر طراحی و کمبود اعتبار بیان کرد و افزود: برای دسترسی آسان دانشجویان به مراکز دانشگاهی و انتقال سریع بیماران به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج ، ساخت پل چهارم بشار به طول ۱۵۰ متر هم از اردیبهشت سال ۱۳۹۴ با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی گفت:با توجه به اینکه عمر مفید هر پل به طور میانگین حدود ۴۰ سال است و هم اکنون پل سوم بشار یک سوم از عمر مفیدش را پشت سر گذاشته است و آثار فرسودگی در پایه های پل به چشم می خورد لزوم بهره برداری از آن دو چندان شده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php