تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۹ ب.ظ
دسترسی به اطلاعات صحیح حق مردم است/ ضرورت حمایت ویژه از خبرنگاران+عکس
دسترسی به اطلاعات صحیح حق مردم است/ ضرورت حمایت ویژه از خبرنگاران+عکس مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور جمعی از مسئولان استانی و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش سلام دنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در همایش بزرگداشت روز خبرنگار که در محل اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مدیران برگزار شد، ضمن تبریک این روز گفت: یکی از حقوق اصلی مردم دستیابی به اطلاعات صحیح است و کسی حق ندارد آنها را از این حق محروم کند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگار باید نسبت به آنچه نشر می دهد آگاه و از صحت آن اطمینان حاصل کند، افزود:  رسانه ها به عنوان مرجع اطلاعات، دقت، صحت و شفاف سازی را مهمترین اصل اساسی روند کار خود قرار دهند.

دکتر موسی خادمی با بیان اینکه پرشور ترین جریان های رسانه ای در استان کهگیلویه و بویراحمد فعال است، افزود: تازه و به روز بودن خبر موجب هویت بخشی و نقش آن خبر می شود.

وی با بیان اینکه اثر پذیری مردم استان از رسانه های محلی قابل توجه و امیدوار کننده است، ابراز داشت: این در حالی است که بسیاری از استان های هم جوار از حضور سایت ها در برنامه ها محروم هستند.

استاندار کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به اینکه اطلاعات سبب شکل و فرم دادن به شخصیت انسانی است، تصریح کرد: خبرنگاران با ارائه خبرها مسئولیت اجتماعی وسیعی را برعهده گرفته و نباید در اجرا و پیاده کردن این مسئولیت اجتماعی کوتاهی کنند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه اصول اخلاقی فرهنگ بین المللی خبر، حائز اهمیت است، اضافه کرد: خبرنگار نباید به مسائلی که وحدت استان را دچار تنش می کند وارد شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خبرنگاران باید شجاع، بی باک و نترس باشند، تا امید مردم و مسئولان از رسانه از دست نرود.

همچنین در این جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد نیز ضمن تبریک روز خبرنگار با اشاره به اینکه در سال جاری دو محور اصلی، اساس کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می گیرد، گفت: اولین و مهمترین محور برنامه ریزی برای آموزش حرفه ای خبرنگاران و اصحاب رسانه است، که در این مورد برگزاری کارگاه های آموزشی زمینه را برای آموزش حرفه ای فراهم خواهد کرد.

دکتر رضا دهبانی پور افزود: امکان ارتباط خبرنگاران با مدیران ادارات و شرکت ها، رفع مشکلات بیمه خبرنگاران و توزیع آگهی های تبلیغاتی توسط اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی، به روزنامه ها و هفته نامه ها از اصلی ترین اهداف ما برای بهبود وضعیت آگاهی رسانی مطبوعات به مردم است.

وی در پایان ضمن تشکر از تمامی اصحاب رسانه، خاطر نشان کرد: حمایت از خبرنگاران موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای فعالیت در حوزه رسانه و مطبوعات است.

به گزارش سلام دنا؛ این مراسم در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد، با حضور استاندار، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار شد.

Share
برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php