تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۵ ق.ظ
تشریح اهداف و دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به استان/ افتتاح اولین بیمارستان جامع زنان در استان/ افزودن ۵۰ هزار متر مربع به فضاهای درمانی استان
تشریح اهداف و دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به استان/ افتتاح اولین بیمارستان جامع زنان در استان/ افزودن ۵۰ هزار متر مربع به فضاهای درمانی استان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشریح اهداف سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان گفت: افتتاح چند پروژه مهم در حوزه سلامت استان از جمله دستاوردهای این سفر بود.

به گزارش سلام دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر اورنگ ایلامی با اشاره به افتتاح بیمارستان ۹۶ تختخوابی بی بی حکیمه گچساران بیان کرد: این بیمارستان با زیر بنای ۱۱ هزار متر مربع و با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

افتتاح اولین بیمارستان جامع زنان در گچساران

وی افزود: این بیمارستان اولین بیمارستان جامع و ویژه زنان در استان خواهد بود، که تمرکز و سرویس دهی آن بر روی بخش های زنان و زایمان است.

وی ادامه داد: سیاست ما بر این است که بیشتر پرسنل این بیمارستان از متخصصین زن باشند، تا همه خانم ها بتوانند با امنیت فکری و روحی در این مرکز تحت درمان قرار گیرند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه بعضی از پروژه ها توسط وزارت نفت و بعضی دیگر را وزارت مسکن می سازد، تصریح کرد: وزارت نفت با تامین اعتبار پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی بی بی حکیمه گچساران به یکی از وظایف اجتماعی و تعهدات خود در قبال مردم استان جامعه عمل پوشاند.

وی در خصوص شروع به کار کارکنان بیمارستان عنوان کرد: نیروهای لازم جذب شده اند و نیروهایی که قبلا استخدام شدند آموزش می بینند و شروع به فعالیت می کنند.

افتتاح دومین پایگاه هوایی اورژانس در مناطق گرمسیری

دکتر ایلامی پایگاه اورژانس هوایی مناطق گرمسیری استان در شهر گچساران را یکی از مهم ترین پروژه های افتتاحی در سفر اخیر وزیر بهداشت دانست و ابراز کرد: اورژانس هوایی مناطق گرمسیری با دومین بالگرد هوایی در فرودگاه گچساران مستقر است.

وی تاکید کرد: این بالگرد نه تنها مناطق گرمسیری استان بلکه قسمتهایی از استان های خوزستان و فارس را نیز پوشش می دهد.

دکتر ایلامی افزود: یکی از اولین سفرهای امدادی این بالگرد در استان خوزستان(شهرستان بهبهان) بوده است: که این افتخاری مهم برای دانشگاه و استان خواهد بود.

افتتاح دو پروژه کتابخانه مرکزی و سلف سرویس دانشگاه در یاسوج

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به افتتاح دو پروژه کتابخانه مرکزی و سلف سرویس دانشگاه اظهار کرد: کتابخانه مرکزی که شامل یک مجموعه ساختمانی است، با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: بالغ بر ۵۰ هزار جلد کتاب در این کتابخانه قرار گرفته است.

دکتر ایلامی با اشاره به نیاز دانشگاه به فضاهای آموزشی و پژوهشی گفت: این ساختمان مجموعه ای است شامل یک سالن کنفراس، و در آینده ای نزدیک مرکز تحقیقات علوم پزشکی نیز در این محل مستقر می شود، که زیر نظر معاونت پژوهشی فعالیت می کنند.

وی افزود: پرژوه سلف سرویس دانشگاه نیز با زیر بنای ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع و با اعتباری حدود ۴ میلیارد تومان، در این سفر به بهره برداری رسید.

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی یاسوج/اقدامات مهم دانشگاه در سال جاری

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان شهید جلیل یاسوج بیان کرد: بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی شهید جلیل به ۲۸۰ تختخوابی ارتقا یافت و دارای پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی است که با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان امیدواریم در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

دکتر ایلامی با اشاره به بیمارستان شهید جلیل یاسوج به عنوان یکی از پروژه های بزرگ از اقزودن ۵۰ هزار متر مربع به فضاهای درمانی استان خبر داد و گفت: فضاهای درمانی استان در کمتر از دو سال آینده به دو برابر خواهند رسید.

وی یادآور شد: در طول ۱۸ سال گذشته بیمارستان بی بی حکیمه گچساران اولین بیمارستانی است که در استان افتتاح شده است.

وی با اشاره به طرح تحول سلامت به عنوان یک طرح ملی نیز گفت: امیدواریم با رفع نواقصات این طرح در چهار ساله دوم دولت به نحو مطلوب تری انجام شود، و نتیجه آن خدمات بهتر و شایسته تری برای کشور و استان باشد.

دکتر ایلامی در ادامه به دستاوردهای این طرح در استان پرداخت و افزود: بهره برداری از بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت، تجهیز بیمارستان شهید جلیل یاسوج، رساندن پیشرفت فیزیکی بیمارستان بهمئی از ۴۰ درصد به ۷۰ درصد و ۵۵ پروژه عمرانی در حوزه بهداشت که تعداد زیادی از این پروژه‌ها آغاز شده و فعال هستند، در نیمه اول امسال از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی استان خواهد بود.

وی در ادامه از احداث بیمارستانی در شهرستان سی سخت خبر داد و عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و همکاری معاونت عمرانی استانداری تغییراتی در زمینه مجری طرح صورت گرفت، که امیدواریم در آینده ای نزدیک این پروژه نیز شروع به فعالیت کند.

وی در ادامه با توجه به مشکلات زیر ساختی بیمارستان امام سجاد یاسوج گفت: در سفر وزیر بهداشت به استان اعتباری به مبلغ ۵ میلیارد تومان تخصیص یافته، که امیدواریم با جذب این اعتبارات مشکلات این بیمارستان نیز تا حدود زیادی برطرف شود.

دکتر ایلامی در پایان با اشاره به روز جهانی اهدای عضو گفت: استان ما جز استان های برتر اهدای عضو در کشور است.

انتهای پیام/ط.ن

 

 

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php