تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۸ ق.ظ
بهره مندی ۹۱ درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی
بهره مندی ۹۱ درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان دارای بیش از ۷۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۹۱ درصد این جمعیت از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش سلام دنا؛ رحمان خادم با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای گاز رسانی به تمامی روستاهای واجد شرایط استان تا پایان سال ۹۶ انجام شده است، اظهار داشت: از مجموع ۷۵۲ روستای واجد شرایط بالای ۲۰خانوار استان ۵۷۲ روستای استان از  نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۶۹ هزار مشترک گاز طبیعی در استان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد ۱۲۴ هزار مشترک شهری و ۴۵ هزار مشترک روستایی هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۹۷ درصد کل خانوارهای شهری استان و ۷۲ درصد کل خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

خادم با بیان اینکه تعداد ۱۵ شهر از ۱۷ شهر استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند، عنوان کرد: به طور متوسط ۹۱ درصد جمعیت استان از نعمت گاز برخوردارند.

وی عملیات گازرسانی به ۲ شهر و ۱۲۸ روستا در استان را از جمله پروژه‌های در دست اجرای این شرکت دانست و گفت: گازرسانی به تعداد ۲۱۹ روستا  یعنی معادل ۳۸ درصد روستاهای استان در دولت تدبیر و امید انجام شد.

خادم افزود: گازرسانی به شهر گراب در این دولت انجام شد و عملیات شبکه‌گذاری روستایی حدود ۶۰۲ کیلومتر در این دولت انجام شد و حدود ۶۰ هزار و ۷۴۰ نفر از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

وی پروژه فاز یک قلعه رئیسی و دیشموک، فاز دوم گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک، گازرسانی به روستاهای چیر و مقاوم‌سازی لیکک را از جمله مهم‌ترین پروژه‌های استان دانست که اکنون در حال انجام عملیات اجرایی آنها هستند./تسنیم

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php