تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۱ ق.ظ
۱۷۶۰خانوار عشایرکهگیلویه و بویراحمدی زیرپوشش بیمه اجتماعی
۱۷۶۰خانوار عشایرکهگیلویه و بویراحمدی زیرپوشش بیمه اجتماعی معاون اداره کل عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت که یکهزار و ۷۶۰ خانوار عشایری این استان از سال ۱۳۹۲ تاکنون زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته است.

معاون اداره کل عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت که یکهزار و ۷۶۰ خانوار عشایری این استان از سال ۱۳۹۲ تاکنون زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته است.

به گزارش سلام دنا؛ صندوق بیمه روستایی عشایر سه خدمت مستمری، ازکارافتادگی و فوت را به جامعه هدف ارائه می کند و سرپرست خانوارهای زیرپوشش در صورت پرداخت ۱۵سال بیمه بازنشسته می شوند. با هدف حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر، ۷۰ درصد از حق بیمه تعیین شده از سوی دولت پرداخت می شود.

بهمن آزادی بدون اشاره به آمار پرداخت کمک هزینه حوادث پیش بینی نشده مانند سیل و خشکسالی به یکهزار خانوار عشایری را از دیگر خدمات حمایتی به جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد در این مدت ذکر کرد.

وی توزیع یکهزار و ۸۵۷ سیلندر گاز، ۱۵ میلیون ۲۸۰ هزار لیتر نفت سفید، هشت هزار و ۸۱۰ تن خوراک دام از دیگر خدمات ارائه شده دولت به عشایر این استان در چهار ساله اخیر بوده است.
وی بیان کرد که سالانه ۴۸۵ متر مکعب آب به صورت سیار بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود.

آزادی، همچنین از توزیع سه هزار و ۷۵ تانکر ذخیره آب بین عشایر این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد. وی با اشاره به اهمیت آموزش برای ارتقای زندگی عشایری افزود که از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر روز آموزش در زمینه های اشتغال، بهداشت و سایر نیازهای اجتماعی در چهار ساله گذشته در بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

وی به تولید ۵۴ درصد گوشت قرمز عشایر این خطه اشاره کرد و افزود: عشایر کهگیلویه و بویراحمد در تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید ملی پیشتاز هستند.

جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد با یک‌میلیون رأس دام سبک و سنگین ۳۵ درصد صنایع‌دستی شامل ۱۰ هزار مترمربع انواع گبه، جاجیم، قالی، گلیم و فرش این استان را تولید می‌کند.
۱۲ در صد از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب ۱۱ هزار خانوار با جمعیتی معادل ۷۰ هزار نفر عشایر هستند. هشت ایل بومی و سه ایل غیربومی با ۱۳ زیست‌بوم در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد./ایرنا

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php