تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۳ ب.ظ
برگزاری جشن فرهنگ و هنر به مناسبت دهه فجر در قلعه رئیسی + عکس
برگزاری جشن فرهنگ و هنر به مناسبت دهه فجر در قلعه رئیسی + عکس عصر امروز با حضور امام جمعه قلعه رئیسی، مدیرکل ارشاد و اسلامی چاروسا، بخشدار و مسوولین محلی به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر جشن فرهنگ و هنر در قلعه رئیسی برگزار شد.

به گزارش سلام دنا؛ سید ایرج کاظمی جو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه در این خصوص با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر هر ساله فرصتی است تا با آرمانها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت کرده و همه دستاوردها و خدمات نظام تبیین شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه بیان کرد: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و با همکاری کانون فرهنگی هنری اولین همایش فرهنگ و هنر در قلعه رئیسی برگزار شد.

وی افزود: این همایش را در تمام مناطق شهرستان که ابتدا در بخش مرکزی سپس در بخش سوق و ماه گذشته در دیشموک و با توجه به پیشنهاد مسوولین چاروسا این همایش امروز در قلعه رئیسی برگزار شد که امیدواریم توانسته باشد گوشه ای از فرهنگ و هنر مردم منطقه را به نمایش گذاشته باشد.

گفتنی است، حضور بسیاری از مردم عشایر و تفنگ به دست در جشن، پخت نان به صورت سنتی و پهن کردن بهون از مهمترین عوامل فرهنگی بود که امروز در حاشیه این جشن به نمایش داده شدند.

همچنین در طول جشن برنامه های مختلفی از جمله سرود محلی، شعر خوانی، اجرای موسیقی محلی و تائتر برگزار شد.

 

 

Share
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php