کد خبر : 45319
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳

افزایش ۳۵ درصدی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد

افزایش ۳۵ درصدی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد

معاون دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۳۵ درصدی تعداد اعضای هیأت علمی این دانشگاه در طی سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش سلام دنا؛ دکتر صدرالله محرابی با اشاره به ارتقاء شاخص اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی در طی سه سال اخیر، افزود: در سال ۹۲ حدود ۱۲۲ عضو هیات علمی داشتیم، که این تعداد در سال ۹۴ به ۱۵۰ نفر افزایش یافت و در حال حاضر ۱۶۵ عضو هیأت علمی در دانشگاه داریم که تعداد زیادی از آنها توانسته‌اند ارتقاء مرتبه بگیرند.

وی تصریح کرد: در پایان سال ۹۴ و ابتدای امسال، سه نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد توانستند به رتبه استادتمامی ارتقاء پیدا کنند و در حال حاضر، ۴ استاد تمام، ۲۴ دانشیار، ۱۰۰ استادیار و ۳۷ مربی در دانشگاه داریم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در شاخص اعضای هیأت علمی ارتقاء یافته یعنی کسانی که توانسته‌اند به مرحله استادیاری و دانشیاری برسند نسبت به کل اعضای هیأت علمی در طی این دو سال رشد خوبی داشتیم، عنوان کرد: این شاخص در حال حاضر در استان ما ۱۷ درصد است و البته هنوز هم با میانگین کشوری که بالای ۲۰ درصد است فاصله داریم.

دکتر محرابی بیان کرد: شاخص بهتری که می‌توانیم بیان کنیم نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجویان است که در سال ۹۲ این شاخص ۱۵ به یک بود یعنی به ازای هر ۱۵ دانشجو یک عضو هیأت علمی داشتیم. و با جذب بیش از ۵۰ عضو هیأت علمی در طی این سه سال، در حال حاضر یک هزار و ۹۹۰ دانشجو و ۱۶۵ عضو هیأت علمی داریم که با تقسیم این دو به هم، شاخص ما تقریبا ۱۲٫۵ تا ۱۲٫۶ به یک است که میانگین کشوری این شاخص ۱۱ به یک بوده بنابراین از نظر تعداد هیأت علمی به دانشجویانمان نسبت به شاخص کشوری وضعیت خوبی داریم.

 وی خاطرنشان کرد: امیدواریم علاوه بر فراخوان‌های جذب اعضای هیأت علمی که سالیانه یک یا دو بار انجام‌ می‌شود، تعدادی از اعضای هیأت علمی را نیز خارج از فراخوان بر حسب نیاز به ویژه در حوزه‌های بالینی برای دانشکده‌هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی از طریق نیروهای متعهد خدمت که دارای بورد تخصصی هستند هم در حوزه تخصص و هم فوق تخصص جذب کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد توسعه پاویون‌ها و فضاهای آموزشی کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی و پزشکی را از دیگر مباحثی عنوان کرد که در حوزه آموزش پیگیری می‌شود و ادامه داد: برای نخستین بار از مهرماه ۹۴ کلینیک تخصصی دندانپزشکی را در استان راه‌اندازی کردیم که در حال حاضر بیش از ۳۰ نفر متخصص دندانپزشکی به عنوان کادر هیأت علمی و کادر تخصصی در این کلینیک هم برای خدمات پایه و تخصصی دندانپزشکی برای مردم و هم به عنوان اساتید برای آموزش دانشجویان سال‌های مختلف دندانپزشکی ارائه خدمت می‌کنند.

تحصیل ۱۲۴ دانشجوی دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد

دکتر محرابی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی  کهگیلویه و بویراحمد از سال ۹۱ دانشجوی دندانپزشکی پذیرفته و در حال حاضر ۱۲۴ دانشجوی دندانپزشکی در مرکز استان به تحصیل مشغول هستند. در همین راستا تجهیز و بازسازی پاویون‌های کارورزی و کارآموزی و دستیاری بیمارستان‌های شهید بهشتی، امام سجاد(ع) و اخیرا بیمارستان شهید رجایی را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر بازسازی کلینیک تخصصی، بالغ بر ۱٫۵ میلیارد تومان تجهیزات تخصصی و مصرفی برای آن خریداری شد که عمدتا از محل درآمدهای دانشگاه است، ابراز کرد: با وجود اینکه یک دانشکده دندانپزشکی داریم و از ۴ سال گذشته تاکنون دانشجو می‎پذیریم، اما متاسفانه تاکنون وزارت‌خانه برای این دانشکده نه یک ریال اعتبار و نه مجوز داده است یعنی هنوز چارت تشکیلاتی و اعتبار نداریم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم با پیگیری‌های جدی که انجام شده و اخذ کمیسیون ۲۱۵ آن در سال ۹۴ بتوانیم در بودجه سال ۹۶ برای دانشکده دندانپزشکی هم چارت تشکیلاتی مصوب را داشته باشیم و هم برای تکمیل فضاهای باقیمانده دانشکده دندانپزشکی بودجه دریافت کنیم، زیرا با وجود این که ما این فضاها را ایجاد کردیم باز هم با کمبود فضا در دانشکده روبرو هستیم و ساختمان اصلی این دانشکده هنوز به صورت نیمه تمام باقی مانده است.

احداث دانشکده پرستاری در ۵ طبقه

دکتر محرابی در ادامه با بیان اینکه در حوزه آموزش با کمبودهایی از جمله کمبود فضای فیزیکی مواجه هستیم، افزود: به منظور رفع بخشی از این کمبودها، از ابتدای امسال عملیات اجرایی احداث دانشکده بهداشت و پرستاری را در مساحتی بالغ بر۷ هزار مترمربع و در ۵ طبقه در پردیس دانشگاه شروع کردیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم  پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خوشبختانه این پروژه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و امیدواریم تا ابتدای سال ۹۷ بتوانیم این پروژه را به بهره‎برداری رسانده و به مجموع فضاهای آموزشی دانشگاه اضافه کنیم.

دکتر محرابی کتابخانه مرکزی و سلف سرویس دانشگاه را از دیگر پروژه‌های در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی استان عنوان و ابراز کرد: در سفر ریاست جمهوری بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این دو پروژه در نظر گرفته شد و اگر بتوانیم تا پایان سال آنها را به بهره‌برداری برسانیم، با انتقال کتابخانه و سلف سرویس فعلی به مکان جدید، فضاهای بسیار خوبی برای گسترش آموزش، توسعه تحصیلات تکمیلی، اتاق اساتید و گسترش آزمایشگاه‌ها در اختیار خواهیم داشت.

وی گفت: پروژه کتابخانه مرکزی دانشگاه در دو طبقه و در مساحتی بالغ بر دو هزار مترمربع در حال ساخت بوده و حوزه دانشجویی فرهنگی، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه همراه با دفتر فنی دانشگاه و معاونت پشتیبانی پیگیر احداث این دو پروژه هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به مصوبه دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای اخذ مجوز دانشکده داروسازی و پذیرش دانشجوی دکترای داروسازی، اظهار داشت: تأسیس این دانشکده زیرساخت‌ها و اعتبارات کلانی را می‌طلبد و یکی از برنامه‌های دراز مدت در حوزه آموزش محسوب می‌شود.

افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان به بیش از ۲ هزار نفر

دکتر محرابی با بیان اینکه دانشگاه علوم  پزشکی هم‌اکنون با ۵ دانشکده «پزشکی»، «دندانپزشکی»، «بهداشت و تغذیه»، «پرستاری و مامایی» و «پیراپزشکی» و در ۲۶ رشته تحصیلی ارائه خدمت می‌کند، افزود: از برنامه‌های کوتاه مدت دانشگاه علوم پزشکی در حوزه آموزش پذیرش دانشجویان در رشته‌های تحصیلی موجود است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این راستا در سال تحصیلی جدید در رشته‌های ۲۶ گانه،  ۴۵۵ دانشجوی جدید پذیرش کردیم که از این تعداد، ۲۵۴ نفر در رشته‎های کارشناسی، ۳۸ نفر در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۶ دانشجوی دکتری تخصصی و ۱۴۷ دانشجوی دکترای پزشکی و دکترای دندانپزشکی توانستیم جذب کنیم.

دکتر محرابی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از یک هزار و ۹۹۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد  به تحصیل مشغول هستند، گفت: در دو ماه آینده با جذب حداقل ۴۰ دانشجوی غیرمتمرکز کاردانی تکنسین دهان و دندان و فوریت‌های پزشکی، آمار دانشجویان این دانشگاه به دو هزار و ۲۰ نفر تا دو هزار و ۳۰ نفر در سال جدید افزایش می‌یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php