تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۱ ب.ظ
ابراز نگرانی مدیرکل محیط زیست از افزایش مصرف آب در صنعت کهگیلویه وبویراحمد
ابراز نگرانی مدیرکل محیط زیست از افزایش مصرف آب در صنعت کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از افزایش ۶۲ درصدی مصرف آب از سوی صنایع استان خبر داد و گفت:این میزان مصرف آب نگران کننده است.

به گزارش سلام دنا؛ سید اسدالله هاشمی صبح امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه مسئولان تاکنون پیرامون مشکلات زیست محیطی در حاشیه رودخانه بشار همکاری با محیط زیست نداشتند، اظهار داشت: انتظار می‌رود مسئولان دستگاه‌های اجرایی قبل از انجام هرگونه عملیات عمرانی مجوز لازم را از محیط زیست اخذ کنند.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در سال‌های گذشته به علت جذب توریسم و گردشگرد در رابطه با رودخانه بشار همکاری‌های لازم را با شهرداری داشتیم، عنوان کرد: در صورت انجام هر ساله لجن روبی و ورود دستگاه مکانیکی اکوسیستم این منطقه بهم می‌ریزد.

وی با تاکید بر اینکه در سال آینده به هیچ وجه اجازه انجام عملیات لجن روبی از رودخانه بشار را نخواهیم داد، بیان کرد: انتظار می‌رود مسئولان نسبت به انجام یک طرح پایدار در این راستا اقدام کنند.

هاشمی با اشاره به اینکه از سال ۸۸ با رشد و افزایش ۶۲ درصدی مصرف آب از سوی صنایع استان رو به رو هستیم، تصریح کرد: چه به میزان صنایع استان افزوده یا کاسته شده باشد این میزان مصرف آب نگران کننده است.

وی با بیان اینکه باید انتقال آب بین حوزه‌ای در پروژه سد تنگ سرخ حذف شود، تاکید کرد: انتقال آب بین حوزه‌ای در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است که نمی‌خواهیم در استان هم آن مشکلات زیست محیطی اتفاق بیافتد.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه پروژه سد تنگ سرخ ارزیابی زیست محیطی ندارد، گفت: انتظار می‌رود مسئولان اصلاحیات این پروژه را به سازمان مرکزی در تهران ارائه دهند تا در آینده از عملیات اجرایی پروژه تنگ سرخ جلوگیری نشود.

هاشمی با بیان اینکه حفظ محیط زیست یکی از۱۰ اولویت اصلی نظام است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز همواره بر حفاظت از محیط زیست تاکید داشته‌اند و باید این حساسیت در بین مسئولان استانی نیز ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ارزیابی زیست محیطی یک مسئله حیاتی و مهم است، عنوان کرد: ارزیابی زیست محیطی سد تنگ سرخ ناقص است.

انتهای پیام/

Share
برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php