تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۹ ب.ظ
واکنش شبکه بهداشت باشت به مرگ یک کودک/ سرم ضدعقرب و ضدمار به تعداد فراوان موجود بود+جزئیات
واکنش شبکه بهداشت باشت به مرگ یک کودک/ سرم ضدعقرب و ضدمار به تعداد فراوان موجود بود+جزئیات مطابق دستورالعمل احیای ۲۰۱۵ ، و پایش مدیریت شبکه از مستندات بیماری کودک مذکور، پزشک و پرسنل مرکز سلامت شهید بهشتی باشت، اقدامات درمانی خود را به طور دقیق و صحیح انجام داده اند.
 مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت با ارسال  یادداشتی به خبر  عقرب گزیدگی دختری در شهرستان باشت پاسخ گفت و هرگونه کمبود تجهیزات و کم کاری پرسنل مجموعه خود را رد کرد.
به گزارش سلام دنا؛ کریم رضایی همچنین در جوابیه آن شبکه آورده است که آن کودک پس از احیای قلبی ریوی توسط پرسنل باشت به بیمارستان شهید رجایی اعزام و تحویل همکاران اورژانس بیمارستان گچساران گردید.

متن کامل این یادداشت در زیر آمده است:

۱-مرکز خدمات جامع سلامت بوستان، مطابق دستورالعمل وزارت یک مرکز روستایی بوده و ساعت کاری مرکز فقط تا ساعت ۲ عصر میباشد.و موضوع حضور بیماران در ساعت بعد از ۲ عصر در مرکز مذکور به هیچ عنوان صحت ندارد.

۲-تجهیزات پزشکی،منابع انسانی، داروها و فضای فیزیکی و شاخص های سلامت مرکزخدمات جامع سلامت بوستان از زیباترین ومجهزترین مراکزسلامت کشور میباشد.

۳-ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی، تمامی اقدامات درمانی در مرکز خدمات جامع شهید بهشتی باشت مطابق تشخیص و دستورات پزشک انجام شده و بیمار در کمترین زمان ممکن به شهرستان گچساران اعزام شد.

۴-سرم ضدعقرب و ضدمار به تعداد فراوان در مرکز سلامت شهید بهشتی باشت موجود بوده و در راستای اجرای دستورات پزشک، داروی سرم ضدعقرب به این بیمار تزریق شده است.

۵-داروها و تجهیزات پزشکی مراکز سلامت باشت به طور روزانه کنترل و در دفاتر تحویل و تحول ثبت و امضا میشود.

۶-مطابق دستورالعمل احیای ۲۰۱۵ ، و پایش مدیریت شبکه از مستندات بیماری کودک مذکور، پزشک و پرسنل مرکز سلامت شهید بهشتی باشت، اقدامات درمانی خود را به طور دقیق و صحیح انجام داده اند.

۷-بیمار فوق پس از احیای قلبی ریوی توسط همکاران به بیمارستان شهید رجایی اعزام و تحویل همکاران اورژانس بیمارستان گچساران گردید.

۸-موضوع بیماری،درمان،و فوت در هرمرکزسلامت کشور میبایست در کمیته های تخصصی بررسی و تصمیم گیری شود.

۹-تحریریه سایت ها، میبایست مستندات علمی و قانونی این خبر را مطابق قانون و به جهت جلوگیری از تشویش اذهان عمومی در اختیار مردم قرار دهد.

۱۰-این مدیریت با استقبال از نظرات و انتقادات و پیشنهادات کارشناسی و علمی همواره آمادگی خود را اعلام می‌دارد.

۱۱-خادمان سلامت باشت با خانواده این مرحومه ابراز همدردی و عرض تسلیت و از خداوند منان آرزوی صبر جزیل داریم.

به گزارش سلام دنا؛ امروز بعضی از سایت های خبری نوشتند که کودک دوساله باشتی بر اثر عقرب‌زدگی و غفلت مسوولین بهداشت و درمان دار فانی را وداع گفت که این خبر واکنش شبکه بهداشت و درمان باشت را به همراه داشت.

انتهای پیام مالک.م

Share
برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
css.php