کد خبر : 23988
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰

روش صحیح تایپ اشعار چند بیتی در Word2007 +تصویر

روش صحیح تایپ اشعار چند بیتی در Word2007 +تصویر

یکی از مهارتهای تایپ در Word2007 تایپ اشعار چندبیتی می باشد ، که متاسفانه در کتابهای آموزشی رشته رایانه به صراحت و روشنی بیان نشده است.

یکی از مهارتهای تایپ در Word2007  تایپ اشعار چندبیتی می باشد ، که متاسفانه در کتابهای آموزشی رشته رایانه به صراحت و روشنی بیان نشده است.

اردوان  به گزارش گروه فناوری و آموزش کامپیوتر سلام دنا؛ اردوان مجیدی کرائی؛ مدرس کامپیوتر در یادداشتی با بیان اینکه در طی    سالهای تدریس در آموزشگاه های رایانه ، در هیچ کتابی این آموزش را ندیده ام ، یا حداقل به صورت عملیاتی و الگوریتم وار مطرح  نشده است اظهار نمود: این مهارت، یکی از نیازهای ضروری کاربران، به خصوص کسانی است که به تایپ کتاب ها، مقالات، تهیه  گزارش برای سایت ها ، وبلاگ ها و … اشتغال دارند. برای پاسخگویی به این نیاز مراحل زیر را به دقت دنبال نمایید.

  • از برگه (تب برگ ) Home گروه Paragraph  آیکن Justify  را کلیک کنید یا کلیدهای  میان بر Ctrl+J  را فشاردهید.(شکل۱)

تایپ۱

  • از برگه (تب برگ )Insert گروه Table  آیکن Table  را کلیک و گزینه Insert Table را کلیک تا کادرمحاوره ای Insert Table ظاهر شود . در کادر متنی Number Of Columns  عدد سه و در کادر متنی Number Of Rows عدد یک را  قرار  داده  و Ok  را کلیک تا یک جدول با سه ستون و یک سطر ایجاد شود .

تایپ۲

  • ماوس را به مرزهای ستون وسط برده تا بصورت فلش دوسر تبدیل شود ، سپس آن را کشیده (درگ نموده) تا متناسب با نیازتان کوچک و فضای کافی برای مصراع ها داشته باشیم .
  • برای همسان سازی اندازه ستون های اول وسوم که محل تایپ مصراع ها خواهند بود ، ماوس را بالای ستون اول برده تا اشاره گر به شکل یک فلش توپر ظاهر شود ، سپس کلیک کنید تا ستون اول انتخاب شود . از برگه Layout  گروه Table  آیکن Properties را کلیک تا کادر محاوره ای Table Properties نمایان شود. در تب Column  مربع کنار گزینه Preferred Width  را فعال و اندازه دلخواه برای ستون اول را درکادر متنی مربوطه وارد و دکمه Ok  را کلیک نمایید.  طبیعی است که برای ستون سوم نیز همین کار را تکرار تا ستون های اول و سوم هم اندازه شوند .

تایپ۳

نکته : برای قراردادن جدول در وسط صفحه نیز باید  در کادر محاوره ای Table Properties از برگه Table  و قسمت Alignment  گزینه Center را انتخاب و Ok  را کلیک نمایید.

  • درسطر اول کلیک و مصراع اول را تایپ و در پایان مصراع اول ، کلیدهای Shift+Enter را فشار دهید. با این عمل مکان نما به سطر بعد رفته و متن نیز بطور متناسب در طول سطر توزیع می شود. مصراع های سوم ، پنجم و… یعنی مصراع های فرد را به همین شکل در ستون اول تایپ نمایید. سپس مصراع های دوم ، چهارم و … یا همان مصراع های زوج را ، به همین روش تایپ نمایید.
  • اگر خطوط جدول نمایان باشد ، به زیبایی اشعار لطمه می زند ، پس بهتر است که خطوط را مخفی نماییم . برای این کار در جدول کلیک نموده ، از تب برگ Page Layout گروه Page Background  آیکن Page Border  را کلیک تا کادر محاوره ای Page Border  ظاهر شود . به دقت برگه Borders  را انتخاب و گزینه None  را انتخاب ودکمهOk   را کلیک نمایید. با  این عمل خطوط جدول ناپدید می شوند

انتهای پیام/ م.م

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php