کد خبر : 208
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۸:۰۲
639 بازدیدs

سیاسی‌کاری با لعاب قوم‌گرایی در کهگیلویه و بویراحمد

سیاسی‌کاری با لعاب قوم‌گرایی در کهگیلویه و بویراحمد

خادمی تب سیاسی در استان را بالاتر از سایر نقاط کشور دانست و با مذموم دانستن این تب بالا اظهار کرد: مشکلات اقتصادی که در استان داریم، همه ریشه در این موضوعات دارد.

نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با جوانان اصلاح‌طلب بیانگر عقاید و مواضع استاندار بود، آن‌جا که خود به صراحت گفت مشاور سیاسی می‌خواهد، اما مشاور سیاسی‌کار نه.

به گزارش  ” سلام دنا” به نقل از فارس، همواره در نشست‌های سیاسی مطالبی مطرح می‌شود که بیان آن‌ها برای شنونده جذاب است.

نشست جوانان اصلاح‌طلب با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در روز عصر شنبه 9 آذر نیز حاوی متن و حواشی زیادی بود که بیان برخی از آنها تداعی کننده مواضع افراد در زمینه‌های مختلف است.

در این نشست ابتدا از هر شهرستان نمایندگانی به عنوان نماینده جوانان اصلاح‌طلب به بیان دیدگاه‌های استانی و شهرستانی و البته بیش از همه رویدادهای سیاسی این روزهای استان پرداختند.

شهرستان‌های هشت‌گانه استان نمایندگانی در این جلسه داشتند که برای مثال از بویراحمد و دنا و کهگیلویه و لنده یک نماینده و گچساران هم عملا دو نماینده به نمایندگی از جوانان اصلاح‌طلب با استاندار درد و دل کردند.

در این نشست بسیاری از جوانان اصلاح‌طلب از استاندار تقاضا داشتند تا مسئولان ارشد اجرایی پیام انتخابات 22 خرداد را درک کرده باشند.

دغدغه‌ها به جز یک مورد همه از جنس سیاسی آن هم بیشتر در حوزه تغییر و تحولات استانی بود، آن‌جا که سرعت تغییرات مدیران در استان را کم‌تر از حد انتظار خود می‌دانستند.

در این نشست که عده‌ای از سخنرانان به ذکر نام افراد و انتقاد از گذشته آن‌ها می‌پرداختند، استاندار وارد قضیه شد و از جوانان اصلاح‌طلب درخواست کرد تا نامی از کسی برده نشود، چرا که به اعتقاد خادمی این برخورد هیچ‌گاه از ویژگی اصلاح‌طلبی نیست.

عده‌ای معتقد بودند که در انتخابات تنها یک ابزار بوده‌اند و عده‌ای هم اعتقاد داشتند که برای خالی نبودن عریضه به این جلسه دعوت شده‌اند.

برخی گلایه می‌کردند که چرا در اتاق فکری که استاندار چندی پیش تشکیل داده، عضو نبوده‌اند و در این میان دیدگاهی دیگر معتقد بود که استاندار با انتصابات خود موجبات اختلاف میان جریان اصلاحات در استان را فراهم ساخته است.

ظریفی هم در این میان برای تصدی مسئولیت ارشد اجرایی در شهرستانی به معرفی بهترین گزینه برای فرمانداری پرداخت.

اما در این میان حکیمه وفایی تنها دختر اصلاح‌طلب سخنران این جلسه حرفی از سیاست نزد و مشکلات شهر خود گچساران را برای استاندار برشمرد.

وفایی از ریخت و پاش‌ها و سرنوشت نامعلوم پول‌هایی که در کام پروژه‌های ناتمامی چون زیرگذر گچساران ریخته شده، سخن به میان آورد و به دستکاری در تاریخ شروع به کار ساخت مصلای این شهر از 81 به 91 گفت.

وی از زندگی خود و هم‌شهریانش در یک شهر پر خطر گفت، آن‌جا که مردم مجبورند در قلب نفتی ایران زیر دکل‌های فشار قوی برق روزگار سپری کنند.

دانشجویی هم از لزوم بی‌توجی استاندار و مسئولان به قوم‌گرایی در استان گفت و در ادامه خودش از عدم توجه به ایل‌های بزرگی همانند قشقایی و ممسنی در کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرد.!!

پس از گذشت یک ساعت و 15 دقیقه از انتقادات و پیشنهادات صریح جوانان اصلاح‌طلب، اینک نوبت استاندار بود که جوابگو باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ترجمه ساده دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: ترجمه گفتمان این دولت در متن آن نهفته است و هدف اصلی آن ایجاد وحدت و همدلی در میان نیروهای انقلاب است.

خادمی در ادامه گفت: قرار نبود که با شکل‌گیری دولت ‌طبلی در دست بگیریم و آنچنان که خودمان می‌پسندیم بر آن بکوبیم و دیگران را حذف کنیم و بگوییم تنها خودمان.

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: رمز توفیق آقای روحانی در این بود که از همه نیروها در کنار خود استفاده کرد و امروز به دلیل تفکر رئیس‌جمهور و خط مشی اعتدالی که دارد، نباید دنبال مرزبندی‌های خاص باشیم.

خادمی تب سیاسی در استان را بالاتر از سایر نقاط کشور دانست و با مذموم دانستن این تب بالا اظهار کرد: مشکلات اقتصادی که در استان داریم، همه ریشه در این موضوعات دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع جوانان اصلاح‌طلب تصریح کرد: اکنون مباحث اقتصادی اولویت نخست استان است و نباید به صرف این‌که فلانی مدیرکل شد و آن یکی مدیرکل نشد کل استان را به هم بریزیم.

بیشتر حرف سیاسی و عمرانی بزنیم تا طرح مباحث سیاسی

این مسئول، فقر، محرومیت، نبود و کمبود سرمایه‌گذاری را مشکلات اصلی استان دانست و گفت: نمی‌گویم از سیاست حرفی نزنیم، اما می‌توان برای فرار از این وضعیت نامطلوب در استان، 70 درصد از حرف‌ها را به اقتصاد و عمران اختصاص داد و مابقی را برای کارها و حرف‌های سیاسی بگذاریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هر چند که اعتقاد دارم بسیاری از این حرف‌ها اصلاً سیاسی نیست، بلکه باید ریشه آن را در مسائل قومی و طایفه‌ای جست‌وجو کرد.

خادمی این تب را مربوط به مباحث اصولگرایی و اصلاح‌طلبی ندانست و گفت: اگر استان توسعه پیدا کند، همه از قبال آن منتفع خواهند شد و امروز شخصیت‌های بزرگی در استان به خصوص در جریان اصلاحات داریم که همه حرف آن‌ها این موضوعات نیست، بلکه بیش از هر چیز به توسعه می‌اندیشند.

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد جدی از کسانی که می‌گویند تغییری در مدیریت‌های استان انجام نشده، تصریح کرد: چرا برخی افراد این‌گونه حرف می‌زنند و واقعیات را در نظر نمی‌گیرند.

وی در همین خصوص افزود: بروید و مطالعه کنید تا دریابید سرعت تغییرات در دولت اصلاحات بیشتر بود یا در دولت کنونی.

خادمی با ذکر نمونه‌هایی از شتاب بیشتر دولت کنونی در تغییر و اصلاح مدیریت‌ها تصریح کرد: چرا برخی در بیرون این‌گونه وانمود می‌کنند که دولت در اصلاح مدیریت‌ها گامی برنداشته است تا این‌گونه بلندگوی افرادی شویم که به دنبال موفقیت این تفکر و جریان نیستند.

حق نداریم به دلیل حضور در تفکر سیاسی غیر از خودمان به افراد توهین کنیم

وی بسیاری از حرف‌ها و اعمال و رفتار را خارج از تفکر و منش اعتدالی دانست و گفت: اتاق فکری تشکیل دادیم و از همه جریان‌ها و گروه‌ها دعوت کردیم تا برای رفع مشکلات استان با خرد جمعی چاره‌اندیشی کنند، ولی می‌بینیم که عکس برخی افراد شرکت کننده در این اتاق فکر را می‌زنند و هر چه می‌خواهند به آن‌ها توهین می‌کنند که این با مشی اعتدالی و اصلاح‌طلبی همخوانی ندارد.

این مسئول ارشد اجرایی در همین زمینه گفت: ما نخواستیم به کسی پست و مقام بدهیم که برخی افراد  این‌ گونه آماج حمله قرار گرفتند و اگر بخواهیم چنین رفتارهایی داشته باشیم چه تفاوتی با دیگران که تا دیروز آن‌ها را محکوم می‌کردیم، خواهیم داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با رد این موضوع که استاندار با انتصابات خود اختلافاتی در بین نیروهای اصلاح‌طلب در استان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: چه اختلافی میان نیروها ایجاد کرده‌ایم و چرا برای این گفته دلیل نمی‌آوریم.

وی بسیاری از اختلافات بین افراد را مربوط به سال‌های قبل دانست و گفت: اگر افراد در گذشته با هم اختلاف داشته‌اند، چه ربطی به نوع تغییرات ما در استان دارد.

استاندار استفاده از جوانان موفق را وظیفه همه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: مشاور جوان هم برای خودم انتخاب می‌کنم، اما از نوع همه جانبه‌نگر و کلان‌نگر و هیچ‌گاه از مشاور سیاسی‌زده در کنار خود استفاده نمی‌کنم.

توصیه آخر استاندار به جوانان: مواظب باشید سیاسی‌کاران شما را بازی ندهند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش پایانی سخنان خود در جمع جوانان اصلاح‌طلب استان آن‌ها را نصیحت به لزوم هوشیاری در مقابل سیاسی‌کاران کرد و گفت: چرا باید کاری کنیم که بعضی از این که سر ما درگیر هم باشد، خوشحال شوند.

خادمی با بیان این که حرف‌های پیش پا افتاده‌ای مانند این‌که «فلانی با یک اصولگرا دیشب در کوچه‌ای با هم رد می‌شدند» ما را از کار و تلاش باز می‌دارد، تصریح کرد: حرف‌هایی بزنیم که موجب رشد و توسعه استان شود، چرا که مشکلات مردم اکنون بیش از این که از نوع سیاسی باشد، از جنس اقتصادی و عمرانی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گمانه‌زنی‌های رایج در خصوص مدیریت‌ها را نادرست دانست و گفت: چقدر باید بابت فرماندارانی که گزینش نشده و انتخاب نشده‌اند، ولی گمانه‌زنی می‌شوند، فحش نصیب ما شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php