کد خبر : 17879
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
437 بازدیدs

تجلیل از شوراهای انضباطی سه دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور +عکس

تجلیل از شوراهای انضباطی سه دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور +عکس

در همایش دبیران شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سه دانشگاه برتر کشور تقدیر شد.

در همایش دبیران شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سه دانشگاه برتر کشور تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی سلام دنا؛ در این همایش که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد؛ دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابتدای این همایش گفت: در اردیبهشت ماه سال گذشته سری ب اوراق انضباطی به دانشگاه های علوم پزشکی جهت اجرا ابلاغ شد.

انضباط۳

دکتر وحید صرامی افزود: در قالب این اوراق انضباطی و دستورالعمل ابلاغی دانشگاه های علوم پزشکی کشور را موظف نمودیم که دادرسی به پرونده ها را در قالب فرمت ویژه ارائه شده انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به شبکه مجازی شورای انضباطی(شمشماد) یادآور شد: در قالب این شبکه مجازی سیر دادرسی پرونده های ارجاعی به شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت به صورت آنلاین قابل پیگیری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این همایش با بیان اینکه از نگاه شهید مطهری آزادی از دو جنبه، تکلیف است،ادامه داد: یک جنبه تکلیف ما در قبال آزادی خود از قید هوی و هوس و آرزوها و دیگری تکلیف در قبال آزادی دیگران است که حریم آزادی آنها را رعایت نموده و به آن تعرض و تعدی نکنیم.

دکتر رضا چمن با تاکید بر اینکه حفظ حقوق دیگران را دانشجویان باید یاد بگیرند، ادامه داد: نقش بازدارنده شوراهای انضباطی باعث می شود که دانشجویان نظم و انضباط را از همین دوران سرلوحه کار، فعالیت و زندگی خود قرار دهند. انضباط۲

وی در ادامه با اشاره به نقش تاثیرگذار تربیتی و اصلاحی شوراهای انضباطی در دانشگاه‌ها، یادآور شد: شوراهای انضباطی با کمک و مشورت مدیران ارشد و در جهت تحقق اهداف و رسالت دانشگاه، باید مسائل، مشکلات زمینه ساز و نقاط آسیب پذیر در دانشگاه‌ها را شناسایی و در جهت رفع آنها تلاش نمایند.

معاون دانشجویی و امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه انضباط قانون زندگی است؛ گفت: در قالب نظم و انضباط، رفتار، اعمال و کردار هر فرد ضابطه مند می شود.

دکتر ایزدپناه قیطاسی، نظم را زمینه ساز خویشتن داری عنوان کرد و با بیان اینکه محیط دانشگاه محیطی پاک و با قداست است؛ تاکید نمود: بخش عمده ای از این قداست را دانشجویان باید رعایت کنند که در این زمینه، نقش شوراهای انضباطی دانشجویی، برجسته و تاثیرگذاری است.

وی با طرح این سوال که چگونه می توان به این قداست رسید و یا آن را حفظ نمود؟ هدف از برگزاری این همایش را پاسخ به این سوال عنوان کرد و یادآور شد: وظیفه ذاتی دانشجو نقد است و ما مسئولین دانشگاهی نیز باید تحمل این نقدها را داشته باشیم.

قیطاسی ادامه داد: برخورد شوراهای انضباطی با دانشجو باید به گونه ای باشد که باور پیدا کند این شوارها مامن و خانه ای برای آنهاست تاحرف هایشان را به راحتی بیان کنند.

انضباط۴

وی با تاکید بر اینکه جنبه اصلاحی و تربیتی باید بیشتر مد نظر قرار گیرد؛ اظهار داشت: اگر چه ممکن است بسیاری از تصمیم ها در این شوراها کوتاه مدت باشد؛ اما می تواند اثرات دراز مدتی برای دانشجویان به همراه داشته باشد به گونه ای که سال ها بر زندگی و رفتار دانشجو تاثیرگذار باشد.

در ادامه این همایش و بر اساس نتایج رتبه بندی سال وزارت بهداشت۹۳، از سه دانشگاه برتر علوم پزشکی کرمان، شیراز و زنجان تجلیل و همچنین از دانشگاه علوم پزشکی قزوین به خاطر رشد کیفی تقدیر شد.

انضباط۵

به گزارش سلام دنا؛ اعضای شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در پایان روز اول این همایش با اهدای گل به قبور شهدای گمنام این دانشگاه با آرمان های آنان تجدید میثاق کردند.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

css.php