کد خبر : 13433
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵

ظلم بزرگ در حق کشاورزان استان، باید پایان یابد

ظلم بزرگ در حق کشاورزان استان، باید پایان یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به منابع فراوان آبی در این استان گفت: بهره مند شدن کشاورزان از نعمت خدادادی آب و پایان این ظلم بزرگ در حق کشاورزان، تنها همت مدیران و مسئولان شرکت آب منطقه ای استان را می طلبد. به گزارش سلام دنا به نقل از روابط عمومی سازمان

گوهرگانیرئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به منابع فراوان آبی در این استان گفت: بهره مند شدن کشاورزان از نعمت خدادادی آب و پایان این ظلم بزرگ در حق کشاورزان، تنها همت مدیران و مسئولان شرکت آب منطقه ای استان را می طلبد.

به گزارش سلام دنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رونق کشاورزی این استان و کاهش رنج ها و مشقت های کشاورزان در تأمین آب تا حد زیادی به همکاری شرکت امور آب منطقه ای این استان با مجموعه جهاد کشاورزی بستگی دارد که امید است این مهم بیش از گذشته در دستور کار مدیران این شرکت قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری جلسات مشترکی با استاندار و مدیرعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای این استان، افزود: عزم راسخی برای تأمین آب اراضی مستعد این استان به وجود آمده و جهاد کشاورزی در این زمینه به جد پای کار است.

امور آب تخصیص های آب را یکجا صادر کند

گوهرگانی با بیان اینکه با هیچ توجیهی نمی شود کشاورزی که این همه رودخانه پر آب از جلوی چشمانش رد می شود را متقاعد کرد که نمی تواند از این منابع آبی برای آبیاری مزرعه اش استفاده کند، تصریح کرد: انتظار سازمان جهاد کشاورزی از شرکت امور آب این است که به صورت یک جا همه تخصیص های لازم را برای تبدیل اراضی دیم به آبی در حاشیه رودخانه های بشار، زهره و مارون صادر کند.

وی از قول مساعد استاندار و مدیر عامل شرکت امور آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد برای صدور مجوزهای تأمین آب در طرح های کشاورزی خبر داد و گفت: در حال حاضر 12 طرح مطالعه شده کشاورزی روی میز مدیرعامل این شرکت در انتظار صدور مجوز است.

طرح آب های تأمین شده به جهاد کشاورزی واگذار شود

وی تأکید کرد: این حق کشاورزان این استان است که از آب های استان شان به نفع تولید، اشتغال و معیشت خود استفاده کنند که در همین راستا از آقای لطفی و همکارانش انتظار داریم که با دیده اغماض مجوزهای لازم برای برداشت کشاورزان از منابع آبی را صادر کنند.
گوهرگانی در بخش دیگری از صحبت هایش ابراز داشت: در منطقه چرام، دشتروم، سدشاه قاسم و چیتاب اقدامات مهمی از سوی شرکت آب منطقه ای صورت گرفته که خواسته ما این است که این طرح های تأمین آب در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار گیرد تا بتوانیم برنامه ریزی بهتری در این زمینه انجام دهیم.

تشکیل تعاونی های آب بران در دستور کار جهاد کشاورزی است

متولی بخش کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اگر این طرح های تأمین آب به جهاد کشاورزی واگذار شود، بلافاصله تعاونی های آب بران را تشکیل می دهیم تا همه کشاورزان از منافع اجرای یک طرح، بهره مند شوند.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در کارگروه کشاورزی این استان مقرر شده تا جلسه ای مشترک با امور آب منطقه ای با محوریت معاون برنامه ریزی استاندار در شهرستان های مختلف استان تشکیل شود تا وضعیت تأمین آب اراضی دیم مشخص و تخصیص های لازم داده شوند.

دستور کارهای یک نشست مشترک

گوهرگانی، تعیین تکلیف آب های تأمین شده و واگذاری آن ها به سازمان جهاد کشاورزی و تخصیص آب لازم برای اراضی حاشیه رودخانه های بشار، مارون و زهره از دیگر دستور کارهای این نشست مشترک خواهد بود.

وی تأکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی موضوع تأمین آب اراضی کشاورزی و تبدیل زمین های دیم به آبی را با جدیت تمام دنبال کرده و می کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به منابع فراوان آبی در این استان یادآور شد: بهره مند شدن کشاورزان از نعمت خدادادی آب و پایان این ظلم بزرگ در حق کشاورزان، همت مدیران و معاونین شرکت آب منطقه ای است را می طلبد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

css.php