دیابت حاملگی و عوارض آن برای مادر و جنین

دیابت حاملگی وضعیتی است که در آن قند خون مادر، برای اولین بار در بارداری نسبت به حالت طبیعی بالا رفته است، به دلیل اینکه در بدن مادر، انسولین به اندازه کافی برای نگاه داشتن قند خون در حد طبیعی، تولید نشده است.

پنج میلیون ایرانی گرفتار دیابت+علائم دیابت

کارشناس مسئول بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای انقلاب ادامه داد: افراد دیابتی شانس بیشتری در ابتلا به بیماری های قلبی، سکته مغزی ، فشار خون بالا ، آسیب های عصبی و آسیب به کلیه و چشم ها دارند.

روند ابتلا به دبایت مانند سونامی است

رییس اداره بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی پنج میلیون بیمار مبتلا به دیابت در ایران، گفت:روند ابتلا به این بیماری مانند سونامی است و پیش بینی می شود تا ۱۵سال آینده، ۶ونیم میلیون ایرانی مبتلا به دیابت باشند.

علائم مبتلا شدن به قند خون

گاهی احساس تهوع هم از علائم شناخته شده افزایش قندخون است. از دیگر علائم بروز این مشکل تاری در دید است که باید جدی گرفته شود.

بیماری شیرینی که کام زندگی را تلخ می کند

بیماری شیرینی که کام زندگی را تلخ می کند

بیماری دیابت ارگان‌های اساسی بدن که عروق داشته باشند از جمله چشم را هدف می‌گیرد، از این رو بروز گرفتاری‌های چشمی در بیماران دیابتی به فاکتورهای متعددی همچون کنترل نشدن قندخون بالا، طول مدت ابتلا به دیابت، دیابت همراه با فشار و چربی خون بالا و استعمال سیگار بستگی دارد.

آخرین اخبار

css.php