دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان

خدایا قرار بده برایم در آن به سوی خوشنودی‌هایت راهنمایی و قرار مده شیطان را در آن بر من راهی و قرار بده بهشت را برایم منزل و آسایشگاه ای برآورنده حاجت‌های جویندگان.

دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

خدایا در این روز درهای بهشت را برویم بگشا و درهای آتش دوزخ را برویم ببند و در آن برای تلاوت قرآن توفیقم ده ای نازل کننده آرامش در دل‌های مؤمنان.

توصیه های متخصص تغذیه به روزه داران/ دلیل بوی بد دهان / تغییرات بدن در دوران روزه داری چگونه است؟/ مصرف آب در فاصله افطار تا سحر فراموش نشود!

متخصص تغدیه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در وعده سحر، حتما غذاهای آب دار، میوه و سبزیجات آب دار، مانند هلو، هندوانه، طالبی، خربزه، کاهو و ترکیباتی که آب کافی داشته باشند، گنجانده شوند.

دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان

خدایا مؤاخذه نکن مرا در این روز به لغزش‌ها و درگذر از من در آن از خطاها و بیهودگی‌ها و قرار مده مرا در آن نشانه تیر بلاها و آفات، ای عزت دهنده مسلمانان.

افزایش جنبه های معنوی زندگی در ماه مبارک رمضان/ کنار گذاشتن کدورت ها در محیط خانواده، در ماه مغفرت/ تاکید آیات و روایات بر رفع گرفتاری و مشکلات مومنان

ملاعلی تاکید کرد: «نه تنها در محیط کار ، بلکه در اجتماع هم باید به همین صورت باشیم، شاید در ماه های گذشته، به راحتی و بی اعتنایی از کنار هم رد می شدیم، لذا باید نسبت به دیگر همنوعان، محبت و صمیمیتمان بیشتر شود».

چگونگی کنترل بیماری فشارخون بیماران کلیوی در ماه رمضان/ عوارض فشارخون بالا/ رژیم غدایی بیماران دچار نارسایی مزمن کلیه/ رژیم غذایی مناسب برای بیماران کلیوی

حتی در در خیلی از اوقات افراد مبتلا به فشارخون بالا که رژیم غدایی در وعده سحر و افطار را رعایت و داروهای خود را به موقع مصرف نمایند، نیاز به دارو هم در ماه رمضان کمتر پیدا کرده و بیماری آنها خیلی خوب نیز کنترل می شود.

دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان

خداوندا در این روز احسان و نیکویی را محبوب من و فسق و معاصی را ناپسند من قرار ده و در این روز خشم و آتش قهرت را به من حرام گردان به یاری خود ای فریادرس فریاد رسان.

بیماران کلیوی و روزه داری/چه بیمارانی می توانند روزه بگیرند؟آنچه که بیماران کلیوی روزه دار باید بدانند

جراح و فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری و لاپاروسکوپی در خصوص روزه داری بیماران کلیوی، گفت: تاکنون ثابت نشده است روزه داری فرد را مستعد سنگ کلیه می کند، بلکه این موضوع به شرایط جسمی و سلامتی افراد بستگی دارد.

دستور غذایی عمومی در ماه مبارک رمضان/ توصیه های غذایی برای افطار، شام و سحری

بلافاصله بعد از شام از مصرف چای خودداری کنید چون جذب آهن را کاهش می دهد و بهتر است به عنوان دسر بعد از شام از میوه ها مخصوصا” مرکبات که حاوی مقادیر بالایی ویتامین C هستند استفاده کنید زیرا جذب آهن در بدن را افزایش می دهد.

دلیل سردرد در روزه داری چیست؟+روش های پیشگیری

کمبود ویتامین ها به ویژه گروه B و خصوصا ویتامین B1 می تواند کیفیت کار سیستم اعصاب بدن را دستخوش تغییر و تضعیف کند.همچنین سلول های عصبی بدن برای زنده ماندن و فعالیت ایده آل خود به مصرف گلوکز نیاز دارند.

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

خدایا یاری کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبادت و برکنارم ‌دار در آن از بیهودگی و گناهان و روزیم کن در آن یادت را برای همیشه، به توفیق خودت ای راهنمای گمراهان.

آخرین اخبار

css.php